YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel ihanete isyan ettiler
Şanlıurfa'da plaka tanıma sistemini kapatan paralel polislerin ihanetini 'Kanımıza dokunuyor' diyerek deşifre eden meslektaşlarının ifadeleri ortaya çıktı.
Paralel ihanete isyan ettiler
26 Ağustos 2015 / 10:00 Güncelleme: 26 Ağustos 2015 / 12:42

Akşam gazetesi, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nde İl Plaka Takip Sistemi’ni kapatarak, operasyonel şubeleri karartarak Türkiye’nin terör ile mücadelesinde istihbarat zafiyetine yol açan polisleri ‘kanımıza dokunuyor’ diyerek deşifre eden meslektaşlarının ifadelerine ulaştı.

ŞUBELERİ KÖR BIRAKTILAR

Akşam'ın ulaştığı polis ifadelerinde, Şanlıurfa'nın MOBESE merkezinde (PTS sistemi) çalışan bir polis memuru, "17-25 Aralık süresinden sonra şubedeki paralel yapı yanlısı kişilerin yerlerinin değişmesinden sonra aynı büroda çalıştığım Ö.G. operasyonel şubelere yeni atanan kişilerin eski kadro kadar başarılı olamayacaklarını, eski personelin altın değerinde yeni personelin ise teneke kıymetinde olduğunu söyledi. Bunun akabinde gelişen olaylarda operasyonel şubelerin başarısız olması için ellerinden geleni yaptıklarını gördüm. Buna örnek olarak 2014 yılı Nisan ayında, TEM ve Asayiş Şube müdürlüklerinin kullanımına açık olan PTS sisteminin hiçbir arıza ve mazeret olmaksızın belirtilen şubelerin kullanımına kasıtlı olarak kapatılmıştır" ifadelerini kullandı.

'TAŞINABİLİR' VAAZLAR

Amiri T.P'nin kendisinden ifadesini de değiştirmesini istediğini belirten polis memuru, 'sohbet toplantılarına' zorlandıklarını, Gülen'in vaazlarının 'taşınabilir bellekler' vasıtasıyla elden ele dağıtıldığını söyledi.

'ABİ'LER NE DERSE O OLUR!

Sohbet toplantılarının zorunlu olduğunun altını çizen polis memuru, “Yapılan bu toplantılarda; "Mustafa Abi" diye tabir edilen şahıs olmadığında isimlerini saydığım K.K., M.K. ve A. E. K. isimli şahıslardan hangisi var ise yapılan dini sohbet toplantılarında liderlik yapıyorlardı.  Bir gün T. P. ve M. U. topluluğa hitaben "Bize 'abi'lerimiz ne derse biz onu yaparız, onların sözünden çıkmayız" şeklinde yorum yaptılar ve sert bir yüz ifadesi ile sohbete katılanlar üzerinde baskı kurdular” dedi.

 

AKŞAM

 // mustafa
dini, milleti, görevi hatta hocayi bile, bu abiler tasfiye etmiş.

hücre yapılanması gibi işlem görmüşler. bağnazlık edenler utansın....
26 Ağustos 2015 13:22
ucube
 // zülfikar
abilerinizin canı çıksın, bu vatanın yabancıları sizi....
26 Ağustos 2015 Çarşamba 09:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler