YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel hakim 2008 yılında bakın kimi dinletmiş!
Reddi hâkim talebini kabul ederek Sulh Ceza Hâkimlerini devre dışı bırakmak isteyen İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Özçelik'in, 2008'de İstanbul ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılarının dinlenmesi için mahkeme kararına imza atmış.
Paralel hakim 2008 yılında bakın kimi dinletmiş!
28 Nisan 2015 / 09:07 Güncelleme: 28 Nisan 2015 / 09:42

Dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'in telefonları, Adalet Bakanlığı müfettişi Mehmet Arı'nın "Yargıdaki Ergenekon yapılanması "şüphesi ile yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen "dinleme izni" ile takibe alındı. Müfettiş Arı, Engin'in cep ev ve iş telefonları için "dinleme, kayda alma ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi" talebinde bulundu.

kpm-001.jpg

Dinleme iznini veren de o dönem İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi olan Metin Özçelik'ti. Başsavcı Engin'in yalnız cep telefonu değil, ev ve işyeri telefonları dinlendi, teknik ve fiziki takibe maruz bırakıldı. Aykut Cengiz ile birlikte dinlenen 9 yargı mensubu arasında, dönemin Ankara Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu'nun da bulunduğu ortaya çıktı. Boyrazoğlu dinlenip dinlenmediğini Adalet Bakanlığı'na sormuş, bakanlıktan 6 ay dinlendiği cevabını almıştı.

kanal.jpg

 

SABAH

ne bekleniyor
 // hakkı
artık ortaya çıktı ki batarken normal batmayacaklar, ihanetler gelecek. devletimiz gereken herşeyi çekinmeden yapsın....
28 Nisan 2015 Salı 08:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler