YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel eğitim kurumunda skandal bilgi karmaşası
FEM, skandal bir karalama kampanyası mantığı ile OECD'nin Türkiye aleyhindeki eski raporlarını güncelmiş gibi yayınladı.
Paralel eğitim kurumunda skandal bilgi karmaşası
27 Ekim 2014 / 03:14 Güncelleme: 27 Ekim 2014 / 03:27

Paralel Yapı’nın dershanesi FEM, OECD’nin eski raporlarından Türkiye’yi eleştiren bölümleri yeniymiş gibi yayınladı. Eğitimciler bu hamleye 'kara propaganda' dedi.

Paralel Yapı’nın dershaneler zinciri FEM’den karalama kampanyası...

FEM, 13 bin 800 kişi tarafından takip edilen Twitter hesabından, günümüzdeki eğitim uygulamaları ile taban tabana zıt bilgilere yer verdi. Türkiye’de 12 yıllık zorunlu eğitim uygulamasına geçilmeden önce Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Teşkilatı (OECD) tarafından hazırlanan ve 2012’de yayınlanan ‘eğitim’ konulu rapordan alıntılar yapan FEM, raporun Türkiye’ye yönelik sadece olumsuz veriler içeren bölümlerini paylaştı.

Mantık: Uydur uydur yaz

Eğitim çevreleri, Türkiye’de 12 yıllık zorunlu eğitimin uygulamaya girmesinden önceki dönemlere dayanılarak hazırlanan bir raporun, eleştirel bölümlerinin FEM tarafından yayınlanmasını, “Eğitim sistemine yönelik kara propoganda” olarak değerlendirdi.

FEM’in ortaokul ve lise öğrencileri ile üniversite gençliğini hedefleyerek yaptığı Twitter paylaşımlarında, eğitim sisteminin kalitesine de göndermede bulunularak okullarda verilen bazı eğitimlerin gereksiz olduğuna ilişkin ifadelere der yer verdi.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler