YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel çetenin Yazıcıoğlu oyunu tutmadı!
Paralel çetenin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili şüpheleri Başbakan Erdoğan’ın üzerine çekecek bir kaset planladığı biliniyor. İddialara göre bu kasetle hem Erdoğan zan altında bırakılacak hem de Alperenlerin sokağa dökülmesi sağlayacak.
Paralel çetenin Yazıcıoğlu oyunu tutmadı!
12 Mart 2014 / 16:47 Güncelleme: 12 Mart 2014 / 16:48

Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren bu korkunç iddiaları BBP Gneel Başkanı Mustafa Destici’ye sordu. Destici, Erdoğan ile Muhsin Yazıcıoğlu’nun aralarının iyi olduğunu vurgulayarak cemaatin ortaya çıkaracağı iddialar ile ilgili “5 yıldır elinizde madem neden tutuyorsunuz?” diye sordu ve Yazıcıoğlu’nun adının bu olaylara karıştırılmasından duydukları rahatsızlığını dile getirdi. İşte o görüşme:

Destici’ye sonra, 25 Mart’ta piyasaya sürüleceği iddia edilen merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili spekülasyonları sordum. “Bu konuda size ulaşan bir şey var mı?” dedim. Destici şunları söyledi:

“Hayır bize ulaşan hiçbir şey yok. Rahmetli Başkanın şehadetinin böyle bir kavgada malzeme olarak kullanılmasından da BBP camiası olarak son derece rahatsızız. Savcılık orda. Dosya açık, elinde bilgi – belge olan gider savcılığa verir. Hem niye 5 yıldır elinde tutuyorsun da savcılığa vermiyorsun?”

Muhsin Başkan'ın Erdoğan ile ilişkileri iyiydi

Destici’ye, “Merhum Başkan’la Başbakan Erdoğan arasında olumsuz bir şeyin geçmiş olması

ihtimaline nasıl bakıyorsunuz? Spekülasyonlar daha çok o konuda ortaya atılıyor” diye sordum.

Destici bu konuda şunları söyledi:

“Başbakan’la merhum Başkan arasında olumsuz bir şey bulunmasına ihtimal vermiyorum. Son anına kadar Başkan’la Başbakan arasındaki ilişkiler çok iyi idi.”

Başkan Destici’ye sonra“Böyle bir kasetin ortaya çıkarılması durumunda Alperenler Camiasının bir takım eylemlere girişebileceği ihtimaline nasıl baktığını” sordum.

Başkan bunu cevaplarken önce, merhum Yazıcıoğlu’na izafe edilen “Bizim tarlalarımız sürülmüş” ifadesinin gerçeği yansıtmadığını, Başkan’ın böyle bir sözünün bulunmadığını, bunu Başkan’a izafe etmenin onu itibarsızlaştırmak anlamına geleceğini” söyledi. Şöyle konuştu:

“Böyle bir sözün söylendiğini iddia eden Faruk Mercan’a, Şamil Tayyar’a, Ersoy Dede’ye “Hani nerde söylendi bu söz, görüntüsünü gösterin dedim, kimse gösteremedi. Yok böyle bir söz. Başkan böyle bir tarla sürülmesine göz yumar mı?”

Destici daha sonra “Her topluluğun içine şu veya bu istihbarat kurumunun elemanının sızmış olabileceğini, Alperenler’in de Ülkücülerin de buna maruz kalabileceğini” belirtti “Ancak biz herhangi bir provokasyona imkan vermeyiz” dedi.

Destici, Muhsin Başkan’ın şehadeti konusunun açıklığa kavuşturulmasını istedi. “Bizim 7 konuda şüphemiz var, bunlar açıklığa kavuşmalı” diye konuştu.

Destici, bu konuda ilgililerin bir kere olsun çağırıp “Derdiniz ne” diye sormamasından da şikayetçi.

BBP lideri son olarak, Başbakan yardımcısı Emrullah İşler’in Muhsin Başkan’ın şehadetini suikast olarak nitelediğini ve devlet içinde birilerinin bu suikasta karışmış olabileceğine işaret ettiğini de belirterek “Bu, Hükümet adına söylenmiş ilk suikast iddiasıdır. Biz bile bugüne kadar bunu bu açıklıkta seslendiremedik. Şayet sayın Bakan’ın elinde somut bir bilgi varsa, bunun üzerine gitmek bir görevdir” dedi.

17:10
 // ahmet
onuda yaparlar artik herşey beklenir son cırpınışları...
12 Mart 2014 17:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler