YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Çetenin ihaneti orada başladı
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Oslo görüşmelerini paralel çete, hangi ülkenin, hangi gücün menfaatine ve terör örgütünün ekmeğine yağ sürecek şekilde niçin baltaladı. İhanet orada başladı" dedi.
Paralel Çetenin ihaneti orada başladı
09 Ekim 2015 / 11:23 Güncelleme: 09 Ekim 2015 / 11:29

Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 Kurtulmuş, "Oslo görüşmelerini paralel çete, hangi ülkenin, hangi gücün menfaatine ve terör örgütünün ekmeğine yağ sürecek şekilde niçin baltaladı. İhanet orada başladı" dedi.

İşte Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkanlar;

Rusya geri adım atmalı

"Türkiye ve Rusya olarak uzun yıllardır barış içinde yaşıyoruz. Ekonomik, siyasi ve çok iyi ticari ilişkilerimiz var. Türkiye, Rusya ilişkileri Suriye'deki herhangi siyasi bir çıkar uğruna heba edilmemelidir. Türkiye, gerçekten kendi sınır güvenliğini koruyacak bir ülkedir. Bir an evvel Rusların Türkiye sınırını taciz etmekten vazgeçmesi 'yanlışlıkla oldu' diyorlarsa da bundan dolayı da geri adım atmalarını beklemek hakkımız."

İnşallah bir devrin karanlık örtüsünü kaldıracaktır

"(28 Şubat davası) Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi bu yargılamanın sivil, medya ve STK ayağını da, soruşturmasını yapmış olduğu ayağı yargılamaya değer buldu. Bununla ilgili ikinci adımı da atmış bulunuyor. O dönemde Başbakanlık yapmış olan Sayın Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz'ı bu davaya celpli olarak tanık olarak çağrılması da mahkemenin talepleri arasında. Bütün bunlar, inşallah bir devrin karanlık örtüsünü kaldıracaktır. Böyle bir dönemin hesabı verilmeden kapatılmamalıdır."

Tayyip Erdoğan'ı istemeyebilirsiniz ama...

"Tayyip Erdoğan'ı istemeyebilirsiniz, geçtiğimiz 10 Ağustos 2014 seçimlerinde Tayyip Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy vermeyebilirsiniz. Ama kusura bakmayın Türkiye Cumhuriyeti'nin meşru Cumhurbaşkanı'dır. Halkın yüzde 52'sinin oyunu almıştır. Ona karşı bir operasyon üretelim diye terör örgütü ve ona müzahir güçlerin propaganda ağının içinde bulunmak, oradaki bloğun içinde bulunmak hiçbir şekilde akla makul gelen birşey değildir, asla kabul edilemez."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler