YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel böcekler her yerde!
'Ananas cumhuriyeti'nin kulakları uzun çıktı! Derin çetenin MİT, Genelkurmay Karargahı, Jandarma ve Emniyet'in dahili telefon santrallerini bile dinlediği anlaşıldı!
Paralel böcekler her yerde!
23 Ocak 2014 / 22:35 Güncelleme: 23 Ocak 2014 / 22:36

17 Aralık Operasyonu Türkiye'deki paralel yapılanmayı ortaya çıkarttı. Kayıp cihazlar ve dinlemeler, bu oluşumun en büyük icraatıydı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan (TİB) Emniyet Genel Müdürlüğü'ne paralel hat çeken çetenin bununla da sınırlı kalmadığı anlaşıldı.

Stratejik bilgiler

Zira son araştırmalar, paralel telefon hatlarının adeta örümcek ağı gibi tüm kademeleri sardığını kanıtladı. Paralel böceklerin cep telefonlarının kullanılmasının yasak olduğu MİT, Genelkurmay, Jandarma ve Emniyet'in kozmik birimlerindeki dahili telefon santrallerini bile kayıt altına aldığı anlaşıldı. Binlerce hattı dinlemek için özel tarayıcılar kullanıldı. Alanına göre belirlenen özel kelimelerle dinlemeler yapıldı. Tarayıcılar, "devlet", "Başbakan", "Genelkurmay", "MİT", "enerji", "proje" gibi kritik onlarca kelimeyi tespit ettiği anda kayda geçti. Paralel kulaklar, devletin güvenliği ile ilgili kurumların yanı sıra medya, ekonomi, spor kulüpleri ve borsa şirketleri gibi birçok alanda dinleme yaparak stratejik bilgiler elde etti.

Böceğin ucu yargıtayda

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın makam odasında bulunan dinleme cihazıyla ilgili önemli bilgilere ulaşıldı. Söz konusu cihazın, kriptolu olduğu anlaşıldı. Gizli dinleme sinyallerini yansıtan bir aparatın ise Başbakanlık'ın hemen karşısındaki Yargıtay Binası'nda bulunduğu öne sürüldü. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Dinlemeyen şiddet sınırı

Yargı paketinde dinlemelerle ilgili önlemler de alınacak. Bu kapsamda, telefonların dinlenmesine olanak tanıyan suçların kapsamı daraltılacak. Cebir ve şiddet içermeyen suçlar için dinleme yapılamayacak.

 

TAKVİM

00:41
 // murat akım
Cemaat daha kendi çalıp kendi söylediği türkülere inanmaya devam etsin.gözleri ne zaman açılacaksa.insanların zekalarıyla alay ediyorlar......
24 Ocak 2014 00:41
22:48
 // Rasim DUMAN
ZAMAN ve SAMANYOLU'na bakıyorum, bu konularda "tık" yok ! Varsa yoksa hocaefendinin goruşmelerinin deşifre edilmesi !...
23 Ocak 2014 22:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler