YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel beyinlere paşa koğuşu
Paralel beyinlere paşa koğuşu
19 Ekim 2014 19:45
Paralel yapının emniyetteki "Beyin Takımı" olarak bilinen isimler Silivri Cezaevi'nde bir dönem sorgularını yaptıkları, fezlekelerini hazırladıkları Ergenekon, Balyoz, KCK sanıklarının koğuşlarında kalacak.

Metris Cezaevi'nden nakledilen paralel yapılanma soruşturması şüphelileri, Silivri'de daha önce Ergenekon ve sanıklarının kaldıkları 1-2, 4-5 nolu kapalı cezaevi koğuşlarına konulacak. Buna göre lider ve yönetici konumundaki paralel yapılanma şüphelileri, 3 kişilik koğuşlarda, diğer şüpheliler ise 9 ve 21 kişilik koğuşlarda kalacak.

Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları kapsamında tutuklanan aralarında eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, eski 1.Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Org. İbrahim Fırtına, eski Genelkurmay 2. Başkanı ve 1. Ordu Komuutan emekli Org. Ergin Saygun, eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, ve emekli Korgeneral MHP Milletvekili Engin Alan'ıın kaldığı yüksek güvenlikli 3'er kişilik koğuşlarda, şimdi Ali Fuat Yılmazer, Yakup Saygılı, Yurt Atayün, Kazım Aksoy, Ömer Köse, Serdar Güldalı ve Erol Demirhan bir dönemin yüksek rütbeli emniyet müdürleri yatacak.

Ergenekon davasında Silivri'de 16 ay hapis yatan Organize Suçlarla Mücadele Şubesi eski Müdürü Adil Serdar Saçan, İstanbul Emniyeti'nin istihbarattan sorumlu eski müdürü Ali Fuat Yılmazer'e Facebook hesabından yüklendi. Saçan kendisini cezaevine atan Yılmazer'e şu tavsiyelerde bulundu: "Bak Ali Fuat, Silivri'de kışlar soğuk geçer, kapıların altında ve yanında 15 cm açık vardır.

Sıkı giyin, üşüme. Lağım basar arada koğuşu, şerbetlenirsin, üzülme. Geceleri rüzgarla sabaha kadar içi boş, senin gibi kof demir pencere ve kapılar çarpar durur, korkma. Yeşili göremezsin, meraklanma. Davan ne zaman açılır, ne zaman çıkarsın oradan bilinmez, kader de yat, azma."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler