YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel adaylar 'bağımsız aday' taktiğiyle gizleniyor!
Eski HSYK Üyesi ve Eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Hakim Birol Erdem, önümüzdeki Pazar günü yapılacak kritik HSYK seçimleri öncesinde, hakim ve savcılara mektup yazarak 'malum grup' olarak tanımladığı yapıya karşı uyardı.
Paralel adaylar 'bağımsız aday' taktiğiyle gizleniyor!
05 Ekim 2014 / 10:32 Güncelleme: 05 Ekim 2014 / 10:37

Seçime katılanları, 'herhangi bir grubun desteğini almaksızın bireysel olarak aday olanlar', 'malum yapıya mensup olup bağımsız olarak aday olanlar', 'YARSAV adayları' ve 'Yargıda Birlik Platformu'nun desteklediği adaylar' olarak 4 gruba ayıran Erdem, “bireysel” olarak aday olanların herhangi bir grubun desteğini almadan seçilme şansı bulunmadığını belirtti.

Erdem, “Bu gruptan arkadaşların alacakları oylar, daha çok Yargıda Birlik Platformu'nun ve YARSAV'ın oylarını bölecek, buna karşılık blok halinde kendi adaylarına oy verecek olan malum yapının adaylarının seçilme şansını artıracaktır” dedi.

'Malum yapı'nın ayrı bir liste oluşturmak veya YARSAV'in listesindeki çoğunluğu ele geçirmek yerine bağımsız aday görünümünde kendilerini gizleyerek seçime girmeyi tercih ettiğini söyleyen Erdem şu ifadeleri kullandı:

“Adli Yargıda; malum yapıya mensup 11 arkadaşlarını bağımsız aday görünümünde seçime sokuyorlar. Adli yargıda 3000 ila 3500 arasında olduğu tahmin edilen kendi oylarını blok halinde bu adaylara verecekler.

Ayrıca bu adaylar tüm teşkilatı gezip kendilerini bağımsız aday olarak lanse ederek herkesten bir oy istemektedirler. Başka listelere oy verecek adaylara bile; “arkadaş 10 oyunu istediğin listeye ver, bir oyunu da bana ver” demekteler.

Bu şekilde hem Yargıda Birlik Platformu'nu hem de YARSAV'ın adaylarını destekleyen hakim ve savcılardan oy almayı hedefliyorlar. Aynı taktiği malum yapıya mensup diğer bağımsız görünümlü adaylar da uyguluyor. Böylece bir taşla iki kuş vurmayı planlıyorlar.”

 

TÜRKİYE GAZETESİ

 // Zeynep satiral
Benim de anlamadığım 17 25 aralık öncesi onca katılımcı teşfikci iyi niyetli öylemi sonrası katlı vacip bırakın lütfen koskoca ülke yönetildi yanıldık denildi kim dedi reisi cumhurbaşkanı peki sormazmisiniz baş bunu derse kökler nasıl bir pislik içinde yüzer yada yuzdururlur...
05 Haziran 2017 14:26
11:26
 // Rasim DUMAN
İlim ayri, irfan ayriymis. İnsan vali,bakan, avukat, "genel mudur" olabiliyor, ama bu ayni zamanda "adam" oldugu manasina gelmiyormus. Feraset,basiret ve fetanet apayri nimetler imis. "Derya icre olup ta deryayi bilmemek" buyuk bir musibet ve nasipsizlik imis. Kalbindeki muftinin iplerini Pensilvanya' ya vermek gaflet ve dalaletten baska ne imis. Rabbimiz hepimize hidayet etsin insallah....
05 Ekim 2014 11:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler