YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Papa'nın isteğini Türkiye reddetti
Papa Fransuva Türkiye ziyareti için ilginç bir talepte bulundu. Ziyaret sırasında kullanılmak üzere Fiat Albea araba isteyen Papa'nın talebinin Türkiye güvenlik gerekçesi ile reddetti.
Papa'nın isteğini Türkiye reddetti
26 Kasım 2014 / 20:51 Güncelleme: 26 Kasım 2014 / 20:54

Katolik Hıristiyanların ruhani lideri Papa Fransuva, 28-30 Kasım'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'ye geliyor.

7 bin polis koruyacak

Papa'nın ziyaretindeki ilk adres Ankara olacak. Anıtkabir'e gidecek olan Papa, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın da ilk konuğu olacak. İkinci gününde ise İstanbul'a geçecek olan Papa, 7 bin polis tarafından korunacak.

Ayasofya'yı ve Sultanahmet'i gezecek Papa için meydanda 800 sivil polis görev yapacak.

Ziyarette kullanmak için Fiat Albea istedi

Papa Fransuva, 5 yıldızlı otel yerine Vatikan Temsilciliği'nin Şişli'de bulunan ikametinde konaklayacak.

Papa, halkı selamlamak için kullandığı üstü açık aracı “papamobil”i Türkiye'ye getirmeyecek.

Fiat Albea talebi güvenlik talebi gerekçesi ile reddedildi

Ziyaret süresince kullanacağı otomobilin zırhlı değil Fiat Albea olmasını isteyen Papa'nın bu isteği güvenlik gerekçesiyle kabul edilmedi.

Devlet bakanı statüsünde kabul edilen Papa'ya zırhlı olmayan ancak lüks sınıf otomobil tahsis edilecek.

00:25
 // MUHAFIZ
Opus Dei Tarikatının özel emriyle Türkiye'ye gelen Papa;Türk yetkilileriyle ve Türkiye ile yapacağı görüşmelerde önemli gündem maddesi özel isteğidir...!!! Bu özel isteği Fetullah Gülen'dir.!!!F.Gülen ve örgütü hakkında yürütülen soruşturmaların durdurulmasıdır.Çünkü bu F.Gülen projesi;A.B.D.'nin dünya çapında yürüttüğü;YEŞİL KUŞAK PROJESİ'nin sadece bir parçasıdır.Diğer parçaları;pasifik ve ön Asya ülkelerinde yürüttüğü MOON TARİKATI PROJESİ'dir,Avrupa ülkelerinde yürüttüğü OPUS DEİ TARİKATI PROJESİ'dir,Türkiye ve diğer Asya,Afrika ülkelerinde yürüttüğü F.GÜLEN TARİKATI PROJESİ'dir...!!!...
27 Kasım 2014 00:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler