YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Papa Fetullah Gülen'i neden parlattı? İşte cevabı...
Fetullah Gülen'in 28 Şubat'tan 1 sene sonra gerçekleştirdiği Vatikan ziyaretinin arkasında İslam'ı içeriden yıkmak vardı. Vatikan'dan "ılımlı İslam" projesiyle dönen Gülen görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışırken cemaat tabanını bakın nasıl kandırdı
Papa Fetullah Gülen'i neden parlattı? İşte cevabı...
09 Ağustos 2016 / 15:07 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 15:15

FETÖ Lideri Fetullah Gülen'in 9 Şubat 1998 tarihinde Vatikan'a yaptığı ziyaret büyük yankı uyandırmıştı.

28 Şubat darbesinden 1 sene sonra gerçekleştirilen ziyaretin sebebi yıllar sonra ortaya çıktı.

İslam'ı içeriden yıkmaya çalışan odaklara hizmet eden Gülen, taraftarlarını da bakın nasıl kandırdı...

İşte FETÖ lideri Fetullah Gülen'in Vatikan ziyaretinin perde arkası...

Ülke içinde hoşgörü ve diyalog efsunlaması üzerinden çeşitli kesimler üzerinden tabanını genişletmeye çalışan Fetullah Gülen Katoliklerin merkezi Vatikan’la yarı açık işbirliğine girer.

İŞ BİRLİĞİ BÖYLE PERDELENDİ

Vatikan’ın Türkiye temsilcisi Maroviç vasıtasıyla ilişkiler geliştirilir. Gülen taraftarlarının bu ilişkiye tepki göstermemesi içinse alttan alta cemaat tabanına “Maroviç’in aslında Hoca Efendi vesilesiyle  gizlice Müslüman olduğu cebinde cevşen taşıdığı” şayiası yayılır. Aslında yapılan Vatikan’la işbirliğini perdeleme çabasından ibarettir.

28 ŞUBAT'IN GİZLİ KAHRAMANI

Türkiye içinde etkili olan o dönemin derin güçleri Gülen’in Vatikan’la ilişkisini teşvik edip desteklemektedir. Türkiye’de Gülen ve adamları “irticai bir grup olarak gösterilmesine rağmen Türkiye’nin Vatikan elçisi Altan Güven, Dışişleri Bakanlığı’nın talimatıyla Havaalanında Gülen’i bir devlet adamı gibi karşıladı ve Papa’ya götürdü..

ZİYARET SONRASI GÜLEN'İN YENİ MİSYONU ILIMLI İSLAM!

Gülen Vatikan’da Papa’nın önünde tazimle eğildi. Papa Gülen ve adamlarına hediyeler verdi. Gülen’in adamları Papanın elini öptüler. Gülen Vatikan’dan bir misyonla döndü. Adına ILIMLI İSLAM denilen Haçlı dünyasının taleplerine uygun bir İslam anlayışının inşaası misyonu verildi Gülen’e.

Böylece tüm dünyada Gülen ve adamlarının önü açıldı. Sınırsız destek almaya başladılar. Gülen ise İslam’ın içinin boşaltılması, protestan bir İslam yorumunun yaygınlaştırılması üzerine faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Avrupa ve Amerika üniversitelerinde Gülen’i övücü ve destekleyici faaliyetler başladı.

İSLAMIN FETHEDİLMESİ İÇİN GÜLEN DESTEKLENMELİDİR

Nitekim İngiliz The Economist Gülen’e Protestanlığın kurucusu Martin Luther rolü verildiğini geçen yıl şu cümlelerle açıkladı. “İslam’ın içeriden fethedilmesi için Fethullah Gülen desteklenmelidir.

Hıristiyanlık Martin Luther ile büyük bir değişim geçirdi. Bu, İslam dininde yüzyıllardır yapılamadı. İslam’ı bombalayarak değiştireceklerini, yeniden yapılandırabileceklerini zannedenler yanılıyorlar. İslam’ı değiştirmenin en güzel yolu içten fethetmektir.

Batı dünyası bunu da ancak ılımlı din adamı Gülen ile başarabilir. Hıristiyanlık nasıl Martin Luther ile değiştirilmiş ise, İslamiyet dini de içeriden pekala Fethullah Gülen ve Sisi ile değiştirilebilir”

 // köylü
Meydan nöbetlerinin başladığı ilk günlerde tanıdığım bir özel sektör fabrika işçisi cüppeli Ahmet taraftarı herkes evine erken saatlerde gitmesine rağmen meydanlarda sadece biz sabah namazına kadar kalıyoruz diye söylemişti.Muhtemelen bana göre demokrasi şehit ve gazilerinin üçte biri onların cemaatine mensup.§imdi o adamlara darbrye karşı koymada allah allah darbeden sonrada yallah denmesi hakikaten çok doğru değil...
09 Ağustos 2016 15:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler