YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pandoranın kutusu açılıyor
Ses kayıtları yaydıkları iddia edilen 5 polisin evine baskın yapıldı. Askeri Casusluk davasında 'Pandora' isimli veritabanını ele geçiren polisin de aralarında bulunduğu memurların kendi evlerine götürdükleri sabit diskler inceleme altına alındı.
Pandoranın kutusu açılıyor
27 Nisan 2014 / 11:38 Güncelleme: 27 Nisan 2014 / 11:40

Takvim'de yer alan habere göre, İzmir'de "soruşturmanın gizliliğini ihlal ettikleri ve ses kayıtlarını yaydıkları" iddiasıyla açığa alınan 4 polis ile 1 baş komiserin görevde oldukları süre içinde ofislerinden götürdükleri ileri sürülen sabit disklerde inceleme yapıldığı öğrenildi.

Olağan şüpheli Göktaş

Emin Göktaş, Mehmet Erikoğlu, Mehmet Ali Şevik ve Taner Aydın ile bir baş komiser, özel belge ve fotoğraflarının olduğunu savundukları sabit diskler, incelemenin ardından sahiplerine teslim edildi. Açığa alınmadan önceki görev değişikliklerinin ardından Şevik, Bornova Polis Okulu'na, Göktaş ve Aydın, Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu'na atanmış, Erikoğlu ise personel emrine alınarak merkeze çekilmişti. Evlerine baskın yapılan polislerden Emin Göktaş, 17 Aralık öncesinde Mali Suçlar Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. Operasyon sonrası 5 kez görev yeri değişen Göktaş, Askeri Casusluk davasında Sapanca'daki polislerin bulamadığı delili, İzmir'den gelerek, hem de yanlış adresteki bir aramada eliyle koymuş gibi "bulan" kişi olarak tanınmıştı.

Saklı deliller olabilir

Göktaş'ın eliyle koymuş gibi bularak ele geçirdiği "Pandora" isimli veritabanı Askeri Casusluk iddianamesinin temeli olmuştu. Soruşturmada sanık olan birçok isim ise Göktaş'ın delileri kendisinin oluşturduğunu iddia etmişlerdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler