YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pamukoğlu'ndan terör açıklaması
Pamukoğlu'ndan terör açıklaması
15 Temmuz 2011 20:17
Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Diyarbakır'daki saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "Son yaşanan olaylara herhes aklını sezgisini kullansın"dedi.

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, ''Türkiye'de yaşayan herkesin son hadiselerden sonra, zekasını, aklını, sezgisini, tüm ideolojilerden uzak, adam gibi kullanamazsa tırmanabilecek olay ve sonuçlardan bir yurttaş olarak doğrudan sorumlu'' olacağını savundu.

Pamukoğlu, ''siz daha devam edin'' cümlesine vurgu yaptığı yazılı açıklamada, PKK'nın sürdürdüğü mücadelede temel dayanağın silahlı gücü olduğunu, bu güç olmaksızın yıllardır devlete ve millete hiçbir şey dayatamayacağını kavrayamayanlar olduğunu savundu.

Pamukoğlu, ''Kürdistan, büyük Kürdistan, birleşik Kürdistan'' planının Amerika ve Avrupa'nın bir siyasi davası olduğunu öne sürdüğü açıklamasında, ülkenin bölünmeye ve kaosa sürüklendiğini, bunun için de tedbir alınmadığını savundu.

''30 yıldır 'Milli Güvenlik Kurulu' ve 'devlet zirvesi' gibi toplantılar yaparak 'terörle mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir' diye siyasetçi, asker ve sivil bürokratlar olarak, önce kendinizi sonra da milleti uyutmaya devam edin!'' ifadesini kullanan Pamukoğlu, ülkede yaşayan herkesin bu son hadiselerden sonra, zekasını, aklını, sezgisini, tüm ideolojilerden uzak, adam gibi kullanamazsa tırmanabilecek olay ve sonuçlardan doğrudan sorumlu olacağı görüşüne yer verdi.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler