YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pamukoğlu'na büyük şok
Pamukoğlu'na büyük şok
24 Nisan 2011 19:04
HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, yine hayal kırıklığı yaşadı.

Hak ve Eşitlik Partisi'nin (HEPAR) Mersin mitingi iptal edildi. HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, parti otobüsüyle geldiği alanda az sayıda kalabalığı görünce miting yapmadan Mersin'den ayrıldı. 

HEPAR'ın Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önündeki 'Milli Uyanış' mitinginin saat 13.00'de başlaması planlanmıştı. Ancak miting öncesi parti otobüsüyle şehir turu atan Genel Başkan Osman Pamukoğlu, belirtilen saatte alana geldiğinde az sayıda kalabalık tarafından karşılandı. Parti otobüsünden inerek alandaki partililerle tek tek tokalaşan Pamukoğlu, onlarla kısa süre sohbet etti. Ardından gazetecilere açıklama yapan Pamukoğlu, bir kaç gündür bu bölgeyi gezdiğini ve bu gün de Mersin'e geldiğini belirterek, "Amacım şu; bu vilayetlerde HEPAR teşkilatlarının ve milletvekili adaylarının çalışmalarını görmek. Birazdan Adana'ya geçeceğim, oradan Ankara'ya sonra da İstanbul'a geçeceğim. Zaman daraldı, ortalama 6 hafta var. O bakımdan çok hızlı hareket ediyorum" dedi.  

Ülkenin iç ve dış siyaseti, ekonomisi ve güvenliği ile ilgili çok fazla bir şey söylemeye gerek olmadığını, zaten bunları her yerde söylediğini ifade eden Pamukoğlu, "Sadece şunu söyleyebilirim; halkımız korku ve endişe dolu. Bir insan olarak benim gördüğüm toplum bu, korku ve endişe dolu.'Ne derdi var? derseniz; birincisi ekmek derdi ver, ikincisi huzur istiyor. Zaten HEPAR'ın kurulma amacı da zaten ekmek ve huzur. HEPAR'ın diğerlerinde bariz farkı ise şudur; biz Cumhuriyetin temel değerlerine kesin bağlıyız. Bu Cumhuriyet ve bu toprakların tapusu Lozan'dır. Onu zorluyorlar. Bunu görmek için çok akıl, zeka, eğitim gerekmiyor, toprağın altındaki köstebekler bile bunun farkında. Biz bunu ters çevireceğiz, Türkiye'ye huzur getireceğiz ve herkese hakkını ve payını vereceğiz" diye konuştu. 

Pamukoğlu, daha sonra parti otobüsüne binerek Mersin'de ayrıldı. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler