YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pamuk referandumda ne diyecek?
Pamuk referandumda ne diyecek?
26 Ağustos 2010 07:13
12 Eylül'de yapılacak olan referandumda ünlü isimlerde oylarının rengini açıklıyor.. Bunlardan biri de Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk oldu... İşte Pamuk'un referandumdaki oyu...

Anayasa paketinin oylanacağı 12 Eylül’deki referanduma sayılı günler kala Nobel Ödüllü yazarımız Orhan Pamuk, oyunun rengini NTV’den Banu Güven’e verdiği röportajda açıkladı. Ve darbenin 30. yıldönümünde kurulan sandıkta ‘evet’ diyeceğini söyledi.

Anayasa değişikliğini onaylamanın “AKP’yi desteklemek ya da hükümete güvenoyu vermek anlamına gelmeyeceğini” belirten Pa-muk, referandumda ‘evet’ oyu kullanıp, seçimlerde AKP’ye oy atmayacak çok sayıda kişi olabileceğine de dikkat çekti. 1980 askeri darbesiyle birçok insanın büyük sıkıntılar yaşadığını hatırlatan, 12 Eylül ile hesaplaşmak gerektiğini ifade eden Pamuk şunları söyledi:

“12 Eylül anayasasından zaten memnun değilim. Anayasadan çok fazla anlamam çünkü siyasi ve hukuki bir belgedir. Bazı seçmenler işin siyasileşmesi yüzünden 12 Eylül’e önem vermiyor. Bu, mevcut hükümete hayır kampanyası haline sokulduğu için hayır diyecekler.“(Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler