YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Palalı saldırgan yurt dışına kaçtı
Taksim'de izinsiz gösteri yapan gruptakilere palayla saldırdığı gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan Sabri Çelebi'nin yurt dışına çıktığı bildirildi.
Palalı saldırgan yurt dışına kaçtı
12 Temmuz 2013 / 11:50 Güncelleme: 12 Temmuz 2013 / 15:14

Şüpheli Sabri Çelebi'nin 10 Temmuz Çarşamba günü 16.30'da THY'nin tarifeli uçağıyla Fas'ın Kazablanka şehrine gittiği öğrenildi.

Çelebi'nin, 10 Ağustos tarihli Türkiye'ye dönüş için uçak bileti bulunduğu belirtildi.

Süreç

Taksim Talimhane civarında, 6 Temmuz Cumartesi akşamı göstericilere pala ve döner bıçaklarıyla saldırdıkları gerekçesiyle Sabri Çelebi'nin de bulunduğu 4 kişi gözaltına alınmıştı. Şüpheliler, 7 Temmuz'da savcılık sorgularının ardından "kasten yaralama" ve "kamu görevlisine mukavemet" suçlarından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilmiş, nöbetçi mahkeme de 4 şüphelinin serbest bırakılmasına karar vermişti.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Veysi Büyükkılıç, 9 Temmuz'da, Sabri Çelebi'nin serbest bırakılmasına itirazda bulunmuştu. Savcı, "suçunun vasıf ve maiyeti" ile "mevcut delil durumunu" itirazına gerekçe göstererek, şüpheli Çelebi'nin tutuklanmasını talep etmişti.

İtirazı dün karara bağlayan nöbetçi İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Sabri Çelebi'nin tutuklanması için hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler