YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paksüt, "Ferda'yı boşarım" sözünü yalanlamadı
Ergenekon sanığı Ferda Paksüt, örgüt adına kapatma davasını etkilemekle suçlanıyor
Paksüt, "Ferda'yı boşarım" sözünü yalanlamadı
09 Mayıs 2009 / 08:35 Güncelleme: 09 Mayıs 2009 / 00:00

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, hakkındaki iddialarla ilgili toplantıda söylediği ileri sürülen 'Ergenekon'da suçlu bulunursa eşim Ferda Paksüt'ü boşarım' sözlerini yalanlamadı.


'Boşarım'a yalanlama yok
Ergenekon sanığı Ferda Paksüt, örgüt adına kapatma davasını etkilemekle suçlanıyor.
AK Parti'ye açılan kapatma davasını etkilemekle suçlanan Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün, hakkındaki iddialarla ilgili önceki günkü mahkeme toplantısında, 'Ergenekon'da suçlu bulunursa eşim Ferda Paksüt'ü boşarım' dediği ileri sürüldü. Habertürk'ün dün manşetten verdiği bu haberle ilgili AA'ya açıklama yapan Osman Paksüt'tan yalanlama gelmemesi dikkat çekti.


KONUŞMAYALIM DİYE ANLAŞTIK


Açıklamasında "Özel oturumda şahsını ilgilendiren konular nedeniyle bazı gerçekleri hatırlatma zorunluluğu gördüğünü" ifade eden Paksüt, "bu toplantıdaki tüm görüşmelerin gizli cereyan ettiğini" söyledi. Anayasa Mahkemesi Başkanlığı tarafından 15 kişi adına ve bu heyetin onayıyla bir açıklama yapıldığı anımsatan Paksüt, "Bunun dışında içerik hakkında basınla konuşulmaması hususunda saygı ve güven temelinde mutabık kalınmıştır. Gizli olması ve öyle kalması anlayışıyla yapılan görüşmelerin içeriği hakkında konuşmamayı onur görevi ve kuruma saygı anlayışı ile sürdürmekteyim' şeklinde konuştu.


AÇIKLAMA YARGIYA MÜDAHE OLUR


Ergenekon sanığı eşi Ferda Paksüt hakkında başlamış bir yargı süreci olduğunu belirten Paksüt, 'O davanın kapsamına giren ve iddianamede yer alan konularda hiçbir kişi ve makamın doğrulatma ve yalanlama hak ve görevi olamaz' dedi. Paksüt'ün açıklamasında, Yüce Mahkeme toplantısında bir üyeye cevap verirken söylediği ileri sürülen 'Ergenekon'da suçlu bulunursa eşim Ferda Paksüt'ü boşarım' sözlerini yalanlaması dikkat çekti. Habertürk gazetesi dün manşetten verdiği AYM toplantısıyla ilgili haberinde üyelerin konuşmalarına yer vermiş ve Paksüt'ün bu sözleri söylediğini ileri sürmüştü. YENİŞAFAK


Paksüt: Ferda suçlu bulunursa BOŞANIRIM                                                   Detay
30 Temmuz 2008'i bakın nasıl 'yas' günü ilan etti!


Detay

Başkan Vekili Osman Paksüt'le ilgili şok gelişme


Detay

Osman Paksüt hakkında hukuki süreç başlatıldı


Detay

Osman Paksüt, meslekten ihraç edilebilir iddiası


Detay

Paksüt'ten CHP'li vekile: Osman'la konuştum


Detay

Osman Paksüt'ün cevabı eşini şok edecek


Detay


 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler