YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paketten erkeklere büyük sürpriz!
Demokratikleşme Paketi ile kamuda çalışan erkekler favorilerini, bıyıklarını ve saçlarını istedikleri gibi uzatabilecek.
Paketten erkeklere büyük sürpriz!
02 Ekim 2013 / 10:33 Güncelleme: 02 Ekim 2013 / 10:35

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi'nin içinden erkekler için de büyük sürpriz çıktı. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık kıyafetine dair yönetmeliğin 5 maddesinde erkek ve kadın personelin kılık kıyafetinin nasıl olacağı yer alıyor. Erkekler için yönetmelikte yer alan "kulak ortasından favori bırakılmaz", "bıyık uzunluğu üst dudak boyunu geçemez, üstten alınmaz, yanlar üst dudak hizasında olur, alt uçları dudak hizasından kesilir" yönündeki ibareler kaldırılacak.

Aynı yönetmelikte erkeklerin saçlarını kulağı kapatmayacak şekilde uzatılacağı yazıyor. Bu ibarede yeni düzenleme ile kaldırılacak ve erkeklerin kamuda uzun saç ile görev yapmasının önü açılacak. Kravat takma zorunluluğu ise korunacak.

 

DHA

DAZLAK
 // DÜNYANIN EN KIL ADAMI
Kardeşim ben kafamı kazımak istiyorum, hani bunun paketi! Üstelik bıyık mıyık, sakal makal da takılmayı sevmem. Ben balon gibi parlayan bir kafaya sahip olmak istiyorum, hani özgürlük!...
02 Ekim 2013 Çarşamba 19:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler