YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paket Pazartesi Meclis'te...
Anayasa değişiklik paketi ile ilgili haftasonu çalışmalarını tamamlayacaklarını belirten Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hafta başında paketin, vekillerin onayına sunulacağını söyledi..
Paket Pazartesi Meclis'te...
24 Mart 2010 / 15:57 Güncelleme: 24 Mart 2010 / 15:58

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cuma akşamına kadar görüştükleri kurumlardan öneriler gelirse Cumartesi, Pazar günü çalışarak Anayasa değişikliği paketini netleştireceklerini söyledi. Arınç, ''Pazartesiden itibaren de asgari 184 milletvekili arkadaşımızın teklifi imzalaması gerekiyor. Bunda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Teklif haline gelecek metni Meclis Başkanlığına vereceğiz'' dedi.

Arınç, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek ile Anayasa değişikliği paketiyle ilgili olarak TÜRK-İŞ'i ziyaret etti.

Arınç, görüşmeden sonra yaptığı açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Arınç, bir soru üzerine dünden bu yana siyasi partiler ve çeşitli kurumlara sunulan paketin bir taslak olduğunu belirtti. Bunu olgunlaştırmak, katkı, eleştiri ve önerileri almak için taslağı sunduklarını ifade eden Arınç, kurumların eleştirdiği ya da eksik gördüğü noktaların olabileceğini belirtti. Arınç, şunları söyledi:

''Ama bunları değerlendirecek olan bir siyasi iradedir. Bu siyasi irade de Cuma akşamına kadar teklifler, öneriler gelirse biz de Cumartesi, Pazar bunu çalışarak netleştirme noktasına geleceğiz ve Pazartesiden itibaren de asgari 184 milletvekili arkadaşımızın teklifi imzalaması gerekiyor. Bunda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Teklif haline gelecek metni Meclis Başkanlığına vereceğiz.''

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler