YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özür formalite çıktı!
Özür formalite çıktı!
02 Ekim 2011 08:51
Siirt'te bir sivil aracı kurşun yağmuruna tutan ve 4 gencin ölümüne neden olan saldırıyla ilgili PKK'nın özür dilediği gün, Fehman Hüseyin, telsiz konuşmasında örgüt üyelerine "Açıklama bölge halkının desteği içindi...Saldırıları sürdürün"mesajı verdi.

Siirt'te 4 genç kızın ölümüyle ilgili PKK'nın özür dilediği gün Fehman Hüseyin telsizden teröristlere şöyle seslendi: Bölge halkının desteğini yitirmemek için bir açıklama yapıldı. Saldırıları sürdürün

Siirt'te 20 Eylül'de Polis Meslek Yüksek Okulu'na saldırı hazırlığındaki PKK'lı teröristler okul istikametine giden bir otomobile uzun namlulu silahlarla ve bombayla saldırmış, araçta bulunan 6 genç kızdan 4'ü hayatını kaybetmişti. Olay yerinde teröristlerin silahından çıktığı belirlenen 200'e yakın boş kovan bulunmuş, 3 gün sonra da PKK saldırıyı üstlenmişti. Otomobilin polis aracı sanılarak saldırının gerçekleştirildiği öne süren PKK terör örgütü açıklamasında, "Yaşanan acı olaydan dolayı halkımızdan, yaşamlarını yitiren insanlarımızın ailelerinden ve çevrelerinden özür diliyoruz" denildi.

'SALDIRILARI SÜRDÜRÜN'

Ancak Suriye kökenli "Doktor Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in örgütün özür açıklaması yaptığı gün Kandil'den teröristlere yaptığı konuşma olayın farklı bir boyutunu ortaya koydu. Yapılan açıklamasının formalite olduğunu ortaya koyan konuşma istihbarat birimlerince 23 Eylül saat 20.15'te kaydedildi.

Hüseyin, "Hevallere selam" diye başladığı konuşmasında şunları söyledi: "Şu kızların ölmesi. Bizim yaptığımız ortaya çıkınca zora düştük. Bölge halkının desteğini yitirmememiz için bugün konsey böyle bir açıklama yapmayı uygun buldu. Ancak siz yoldaşlar bilmelisiniz ki tecrit uygulanan başkanımız içim yapılan her eylem kutsaldır. Gruplar kış üslenmesi için acele etmeyin. Saklanarak bulunduğunuz yerde kalın. Saldırıları sürdürün."

Sabah

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler