YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Özür dilemeyi reddediyorum' kampanyası imzaya açıldı
"Özür dilemeyi reddediyorum' kampanyası imzaya açıldı
"Özür dilemeyi reddediyorum' kampanyası imzaya açıldı
23 Aralık 2008 / 13:23 Güncelleme: 23 Aralık 2008 / 00:00

Ermeniler'den özür dilenmesine yönelik başlatılan kampanyaya Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öğretim üyelerince karşıt bir kampanya başlatıldı.


SAÜ'lü akademisyenler tarafından başlatılan http://www.ozurdiliyoruz.com/   kampanyasına karşı  http://www.reddediyoruz.com/ isimli web sitesi oluşturuldu. "Özür dilemeyi reddediyorum' kampanyası imzaya açıldı.


Sitede şu açıklama yer alıyor: "Birkaç akademisyen ve gazetecinin ön ayak olmasıyla, 1915 olayları için 'Ermenilerden özür dilenmesi' yolunda bir kampanya başlatıldığını ve buna eş zamanlı olarak Ermenistan'da bulunan 300 Ermeni aydınının Sayın Cumhurbaşkanı'na gönderdikleri ağır ithamlar taşıyan 'Soykırımı Tanı' çağrısını endişeyle izlemekteyiz. Böyle bir kampanyanın haksız, yanlış ve ulusal çıkarlarımız açısından sakıncalı olacağına inanıyoruz.


1915 yılında Osmanlı Devleti'nde meydana gelen bir dizi olay kapsamında, Türkiye'ye yöneltilen 'Ermeni Soykırımı' iddiaları ve Türkiye'nin bunu tanıması ve özür dilemesi talepleri, Türkiye'ye yönelik baskı ve sindirme siyasetinin sürdürülmesi çabalarından başka bir anlama gelmemektedir. Bu olaylardan dolayı özür dilemek demek, bütün Türk tarihini yok saymak, inkar etmek demektir. Bütün bu suçlamaları reddediyoruz."


SAÜ öğretim üyeleri bütün duyarlı tüm vatandaşları 'Özür dilemeyi reddediyorum' açıklamasına imza atmaya çağırdı.


İLGİLİ HABERLER:


'Özür diliyorum' demeyen Ermeni asıllı Türk kim?


"Ermeniler'den özür diliyoruz" HACK'LENDİ!


Genelkurmay’dan “özür diliyoruz”a sert tepki!


Ali Bayramoğlu’na göre “ÖZÜR ”ün gerekçesi!


Sanal alemde adeta ÖZÜR savaşları yaşanıyor


Erdoğan: Ben suç işlemedim ki özür dileyeyim

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler