YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öztürk: PYD siperlerinde değişik ırklardan insanlar var
Bayırbucak Türkmen Dağı Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Ali Öztürk, "PYD dediğimiz yapının içerisinde, siyahi insanlar var sarışın kadınlar var. Yani Kürt etnik yapısına sahip olmayan zenci ve bembeyaz insanlar var" dedi.
Öztürk: PYD siperlerinde değişik ırklardan insanlar var
17 Şubat 2016 / 17:55 Güncelleme: 17 Şubat 2016 / 21:09

Kanal A'da yayınlanan Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu 'İşte Haber' programına katılan, Bayırbucak Türkmen Dağı Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Ali Öztürk Türkmen Dağı'ndaki son durum ve yapılan operasyonlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Suriye'nin dışişleri sözcüsünün Türkiye'nin yaptığı operasyonlarda sivilleri vurduğuna ilişkin ithamlarına, "Suriye'nin Dışişleri sözcüsü utanmadan Türkiye'nin sivilleri vurduğunu söyledi. Vurulan hava üssünde sivil yok, PYD'nin unsurları var.

Biz hattan geçerken dürbünlerle bakıyoruz, PYD dediğimiz yapının içerisinde, zenci insanlar, sarışın kadınlar var. Yani Kürt etnik yapısına sahip olmayan siyahi ve bembeyaz insanlar var. Bu tip insanların görüntüleri var elimizde. Bu tamamen bir huruç hareketi, Türkiye'ye karşı oradaki muhaliflere karşı..." şeklinde yanıt verdi.

"GELEN İSTİHBARAT RAPORLARINA GÖRE MAYIS AYINDA TEKRAR BİR GEZİ 'KAVUŞMASI' DÜŞÜNÜLÜYORMUŞ"

Öztürk gelinen süreci, "Bu süreç Gezi Parkı olaylarından bu yana sürüyor. Gezi Parkı olaylarında milletimizin algısı, feraseti, sağduyusu ve devletimizin gerekli önlemleri almasıyla o süreci atlattık. Ama hala o süreç devam ediyor. Geçenlerde gazeteye yansıdı istihbarat raporlarına. Önümüzdeki Mayıs ayında tekrar bir gezi kavuşması düşünülüyormuş. İş adamları, gazeteciler konuçlanmışlar. Mayıs ayında Türkiye Suriye'ye girerse oradaki şehitler üzerine kalkışmalar yapılacak" dedi.

"TÜRKİYE'NİN AYNI ANDA KUZEY HALEP VE TÜRKMEN DAĞI'NDA DÜĞMEYE BASMASI ÇOK OLUMLU KARŞILANDI. HALK DUA EDİYOR"

Türkiye'nin PYD'ye operasyon gerçekleştirdiği hattın da önemine vurgu yapan Öztürk, "Türkiye'nin PYD'ye gerçekleştirdiği hat çok önemli. Türkiye'nin 'Fırat'ın batısına geçilmesin' uyarısını PYD dikkate almadı ve isim değiştirerek geçtiler. Şimdi Batı'dan Afrin bölgesinden Fırat'a doğru ilerleme ve o hattı kapatma niyetindeler.

Güvenli sahayı da boşa düşürmeye çalışıyorlar. Türkiye'nin tavrı olması gerektiği gibi... Aynı anda Türkmen Dağı'nda da belli yapılar vuruldu. Hem Kuzey Halep de hem Türkmen Dağı'nda aynı anda düğmeye basması sivil halk ve mücahitler nezlinde psikolojik olarak çok müsbet bir karşılık buldu. Herkes dua ediyor. " dedi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler