YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özok hayatını kaybetti
Özok hayatını kaybetti
25 Nisan 2010 08:13
Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, kanser tedavisi gördüğü Amerika'da hayatını kaybetti.

 Türkiye Barolar Birliği (TBB), ABD'de 6 aydır kanser tedavisi gören 65 yaşındaki Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok'un vefatını, ''İnsan hakları, hukukun üstünlüğü, hukuk devleti ve Atatürk ilkelerinin yılmaz savunucusu, demokrasi aşığı, Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Avukat Özdemir Özok'u kaybettik'' açıklamasıyla duyurdu.

Houston'daki MD Anderson Hastanesinde cilt kanseri tedavisi gören ve dün gece hayatını kaybeden Özok'un cenazesinin, resmi işlemlerin tamamlanmasından sonra, gelecek hafta Türkiye'ye gönderilmesi bekleniyor.

Özdemir Özok'un vefatının ardından, Birlikten yapılan yazılı açıklamada, ''İnsan hakları, hukukun üstünlüğü, hukuk devleti ve Atatürk ilkelerinin yılmaz savunucusu, demokrasi aşığı, Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Avukat Özdemir Özok'u kaybettik. Kaybımız ve acımız büyüktür. Başımız sağ olsun'' denildi.

TBB'nin internet sitesi de siyah zemin üzerinde Özok'un fotoğrafı ve aynı yazıyla açılıyor.

ÖZDEMİR ÖZOK KİMDİ?

TBB Başkanlığına 13 Mayıs 2001'de seçilen Özok, 1945 yılında Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde doğdu. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Özok, 1990-1992 yılları arasında Ankara Barosu Başkanlığı, 1997 yılından 2001 yılına kadar TBB Genel Sekreterliği görevini yürüttü.

Dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından 15 Temmuz 2003'te Anayasa Mahkemesi Asıl Üyeliği'ne seçilen Özok, ''bir siyasi partiye üye olduğu için'' bu görevi kabul etmemişti.

Özok, 2001 yılından bu yana TBB Başkanlığı görevini yürütüyordu.
AA

dünya kendisinin zannediyordu...
 // ibrahim çelikoğlu
Öbür tarafa ne götürdü?Allah bilir.Keşke götüremedikleri yüzünden hiç başını belaya sokmasaydı......
25 Nisan 2010 19:28
TOPRAĞIN BOL OLSUN.
 // 26halil
hatırladığım kadarıyla ÖZOK SN BAŞBAKAN,ımız için ne diyordu imamhatipli başbakanı içime sindiremiyorum diyordu. bir insan bu kadar müslüman düşmanı olurmu ya....
25 Nisan 2010 17:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler