YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özkes: "Şimdi Atatürk'ün kaymağını yiyen parti CHP'dir"
CHP'den istifa eden İhsan Özkes, "Allah aşkına Atatürk'e 30 Ağustos'ta dua edilmesinden Atatürkçüler neden rahatsız olur? Şimdi Atatürk'ün kaymağını yiyen parti CHP'dir" dedi.
Özkes: "Şimdi Atatürk'ün kaymağını yiyen parti CHP'dir"
02 Eylül 2015 / 08:18 Güncelleme: 02 Eylül 2015 / 09:07

Kanal A ekranlarında Fatin Dağıstanlı'nın sunumuyla izleyiciyle buluşan Türkiye'nin Seçimi programının bu haftaki konuğu CHP'den istifa eden İhsan Özkes'ti. Özkes CHP'nin Atatürk üzerinden yaptığı siyaseti ve istifaya götüren süreci anlattı.

İşte Özkes'in o açıklamaları,

Atatürkçüler bundan neden rahatsız?

"Şimdi bunların bir kısmının Tayyip Erdoğan düşmanlığı Cumhuriyetçilik ve Atatürk üzerinden. Şimdi orada 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Atatürk anıldı. Hem de defalarca anıldı. Atatürk'e dua edildi. Allah aşkına Atatürk'e 30 Ağustos'ta dua edilmesinden Atatürkçüler neden rahatsız olur? Bana yazanların çoğu isim olarak Atatürk'ü yazıyor ya da resim olarak Atatürk'ü koymuş. Onlara da bir cevap olsun diye. Önceki örnekten yola çıkarak, anlayacakları dilden cevap verdim."

"Şimdi Atatürk'ün kaymağını yiyen parti CHP'dir"

"Şimdi Atatürk'ün kaymağını yiyen parti CHP'dir. Hatta ye ye bitmez bir kaymaktır bu. Gerçi Atatürkçülerin tamamı CHP'ye veriyor desek doğru değildir ama Atatürkçülerin büyük çoğunluğunun CHP'de yoğunlaştığını da biliyoruz. Son yıllarda bu benim belirttiğim nedenlerle Atatürkçüler de CHP'yi sorgulamaya başladılar."

CHP'den istifa etmeye götüren gerekçeler nedir?

"Böyle bir ortamda benim bulunmamamın kendime saygısızlık olacağını ve benim taşıdığım değerlere aykırı olacağını söyledim. Yani uykularım kaçıyordu. Ben bunu Genel Başkan'a da söyledim. Ya ni ben yapamam biz öyle biliyoruz. Öyle yaşamışız. Öyle görmüşüz. Neticede biz değerlerimizle varız. Ben CHP'de parti meclisi üyeliğinde en yüksek oyu alan kişiyim. CHP'de yüzde 97'lik kesim seni baş üzerinde tutuyor. Gerçekten de beni gördüğünde ağlayan kucaklayan CHP'liler olmuştur. Yüzde 97'si baş üzerinde tutarken, yüzde 3'lük kesim diyor ki, "Bu mollanın, bu hocanın, bu müftünün aramızda ne işi var diyor." Halbuki Atatürk'ün kurduğu TBMM'de üçte birisinin din adamı olduğunu biliyor ya da bilmek istemiyor bu kesim. Hani diyoruz ya Atatürk'ün kurduğu parti. Atatürk'ün kurduğu parti ile ne alakası var. Şu an ki CHP'nin. Bu yüzde üç'lük kesim size bazen alenen bunun aramızda ne işi var diyor. Ve bu kişilerde CHP bizim diyor."

 

KANALAHABER.COM/ ÖZEL İÇERİK

Günaydın
 // ADEMOĞLU
Sana veremediler mi hoca....
02 Eylül 2015 Çarşamba 21:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler