YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özkan ve Çapan'a 'Çin işkencesi' gibi ceza!
Özkan ve Çapan'a 'Çin işkencesi' gibi ceza!
Özkan ve Çapan'a 'Çin işkencesi' gibi ceza!
15 Ekim 2008 / 14:54 Güncelleme: 15 Ekim 2008 / 00:00

Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine konan gazeteci ve siyasetçi Tuncay Özkan ile Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan’a çok değişik bir 'işkence' uygulandığı ileri sürüldü.


Vatan gazetesinde yayınlanan habere göre, Tuncay Özkan'ın avukatı Mehmet Saral, Çapan ve Özkan’ın, “helikopterle kaçırılacakları” endişesiyle diğer mahkumlar gibi açık havalandırmaya çıkartılmadıklarını söyledi. Saral, “Üstü kapalı bir alanda havalandırmaya çıkartılıyorlarmış” dedi.


Metris Cezaevi’ne gazete girişlerinin de yasak olduğunu ileri süren avukat Saral, "Sadece Zaman Gazetesi varmış. ’Okursanız Zaman var, başka gazete yok’ diyorlarmış. Ayrıca televizyon izlemeleri de yasak. Birisi gazeteci, diğeri siyasetçi. Ve bunların gazete okumaları yasak. Hiç böyle bir uygulama olur mu?" diye konuştu.


Ergenekon soruşturması sürecinde Zaman gazetesi özellikle Tuncay Özkan ve Gürbüz Çapan haberleriyle önplana çıkmıştı. Özkan da konuşmalarında Zaman gazetesi aleyhine ifadeler kullanıyordu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler