YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özışık ve Savcı Sayan'dan bomba açıklamalar
Kanal A'da yayınlanan A Politik programına konuk olan Süleyman Özışık, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti organize olma konusunda bu örgütün eline su dökemez" dedi.
Özışık ve Savcı Sayan'dan bomba açıklamalar
16 Aralık 2014 / 08:27 Güncelleme: 16 Aralık 2014 / 11:53

Kanal A'da Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde yayınlanan A Politik programına konuk olan Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık ve Savcı Sayan Paralel Yapı operasyonu ve Gülen'e dair önemli açıklamalarda bulundu.

Süleyman Özışık'ın konuşmasında öne çıkan kısımlar şöyle:

Tahşiyecilere yönelik operasyon nasıl başladı?

"Fethullah Gülen bir sohbetinde dini grupları anlatırken tahşiyeciler için, "Bunların eline bomba verirler. Bunlar orayı burayı bombalayıp İslam dinine zarar verirler" diyerek bu grubu hedef gösteriyor. Daha sonra bu gurubu temsil ettiği söylenen bir dizi senaryosu uyduruluyor. Silahlar, bombalar gibi... Sonra Zaman Gazetesi'nde bu haber oluyor. Daha sonra polis bu dizi üzerinden araştırmaya başlıyor ve sonra adı sanı bilinmeyen faili meçhul biri bir ihbar mektubu gönderiyor. Kime gönderiyor? Ne kadar karanlık olay varsa hepsinde adı çıkan Ali Fuat Yılmazer'e.

Ali Fuat Yılmazer, operasyonla 122 kişiyi gözaltına alıyor. Sonrasında bu gruba ait olduğu söylenen el bombaları ortaya çıkıyor. Ancak burada ilginç bir nokta var. Zir Vadisi'nde işte Ergenekon'un bombaları diyerek ortaya çıkardıkları el bombaları, bu sefer Tahşiyecilerin diye ortaya çıkıyor. Seri numaralarına bakıyorlar bombalar aynı. Ancak bombaların üzerinde önce gözaltına aldıkları hiç kimsenin bombaların üzerinde parmak izi yok. Ancak polislerin var. Daha sonra toplanıyorlar ve örgüt suçundan içeriye alınıyorlar."

Türkiye Cumhuriyeti Devleti organize olma konusunda bu örgütün eline su dökemez

"Öyle bir sistem oluşturulmuş ki, bir ihbarla başlıyor, oradan polise gidiyor, kendi polisinden kendi savcısına, kendi savcısından kendi hakimine, ceza evinde kendi adamına, oradan Yargıtay'a gittiğinde kendi adamlarına gidiyor."

Hukuki süreç işliyorsa neden bağırıp çağırıyorsun?

2011'de Ekrem Dumanlı'nın yazdığı bir köşe yazısına işaret eden Özışık şöyle konuştu:

"Hukuki süreç işliyorsa neden bağırıp çağırıyorsun? Herkesi neden Zaman Gazetesi'nin önüne topluyorsun? "

Ekrem Dumanlı Zaman Gazetesi'nde mi yatıp kalkıyor?

"Herkesin gözden kaçırdığı bir şey var. Tarafsız bir gözle bakanlar bunun kurgulanmış bir senaryo olduğunu anlar.  Şimdi hakkı ayağa kaldırmak adına söylüyorum. Ekrem Dumanlı Cuma namazı sonrasında savcılığa gidip, "Benim hakkımda arama var mı?" diye sorduğunda, Eğer savcı yok dediyse orada ciddi bir hata var. Bunun sorgulanması lazım. Ama bir gün sonra bir ifadeye çağırılma durumu var. Doğru mu? Doğru. Burada ortaya bir şey çıkıyor. Ekrem Dumanlı, "Eğer benim hakkımda bir soruşturma varsa veya yapılacaksa benim adresim Zaman Gazetesidir" diyor. Evi yok mübareğin, Zaman Gazetesi'nde yatıp kalkıyor. Ve peyderpey 3 bin abone tadındaki kişilere burada olay var deniliyor. Pankartlar tek bir elden çıkmış, Dövizler bir elden çıkmış. Ekrem Bey orada çıkıp ikide bir basın açıklaması yapıyor. Arama emri olduğunu öğrendiğinde gelip beni alın diyor."

"Polis Ekrem Dumanlı'nın ekmeğine yağ sürdü"

"Polis, Ekrem Dumanlı'yı ifadeye çağırdıklarında Dumanlı ben neden geleyim siz gelin diyor. Gelin çünkü burası şov alanı. Sen gitmezsin değil mi? Sen Hakan Fidan'ı bu ülkede MİT'in başında olan, bu ülkenin kara kutusu olan adamı evinin etrafını bir terörist gibi sararak, ifadeye çağıran savcıları ayakta alkışlayacaksın. Savcılar yanılmaz diye manşet atacaksın. MİT Müsteşarı'nı ve yanındaki adamları gelmediler diye kelepçe ile evinden çıkaran sen olacaksın, sonra da ben gelmem diyeceksin. Sen kimsin? Gazetecisin."

"Gülen benim nazarımda bundan sonra Alüfte avcısıdır"

"Ekrem Dumanlı'ya peygamberler teslim olmadı teslim olma çağrısı yapan Gülen bana göre çok açık ve net söylüyorum kimse hakaret olarak algılamasın, Gülen benim nazarımda bundan sonra alüfte avcısıdır. O alüfte ona gidiyordu ben onu engelledim, bu buradan geliyordu onu engelledim diyen adam din alimi değildir bence."

 

KANALAHABER/ÖZELİÇERİK

Allah ıslah etsin
 // yorumu
Allah bu cemaate fırsat vermesin diye bol bol dua edin cemaati müslimin....
16 Aralık 2014 Salı 08:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler