YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgür Suriye Ordusu Cerablus'un merkezine ulaştı!
Özgür Suriye Ordusu, Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde, DAEŞ'e yönelik operasyonda ilçe merkezinin girişine ulaştı.
Özgür Suriye Ordusu Cerablus'un merkezine ulaştı!
24 Ağustos 2016 / 16:51 Güncelleme: 24 Ağustos 2016 / 18:27

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü DAEŞ'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'nda, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları ilçe merkezini kuşatarak içine girmeye başladı.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, sabaha karşı Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ militanlarından temizlenmesi amacıyla başlatılan harekat sürüyor.

Zırhlı birlikler eşliğinde öğle saatlerinde Türkiye sınırının güneyinde 3 kilometre içerdeki Keklice köyünü alan ÖSO güçleri, buraya 5 kilometre mesafedeki Cerablus ilçe merkezine doğru ilerleyerek DAEŞ'i batı ve güney yönünden kuşattı. 

Fırat nehrinin doğu yakası PYD’nin kontrolünde

İlçe merkezinin kuzeyinde Türkiye sınırında TSK'nın yığınak yapmış olması ve doğuda Fırat nehrinin doğal engel oluşturması nedeniyle örgüt kuşatma altına girmiş oldu. Fırat nehrinin doğu yakası da PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin kontrolünde.

İlçe merkezine batı yönünden girmeye başlayan ÖSO, bir okul, fırın, su kulesi ile DAEŞ'in komuta merkezi olarak kullandığı bazı noktaları ele geçirdi.

ÖSO unsurlarıyla DAEŞ militanları arasındaki çatışmalar devam ederken, örgüt hedefleri sınırdan topçu atışlarıyla ve havadan vuruluyor. Cerablus bölgesine yönelik başlatılan harekatla Türkiye’nin hudut güvenliğinin sağlanması, DAEŞ ile mücadele kapsamında Koalisyon güçlerine destek verilmesi ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanması amaçlanıyor.

 // Fatıma
Bence hemen hiç vakit kaybetmeden fırsat bu fırsat deyip TURKİYEDE gününü gün eden SURİYELİ erkeklerin çocuklarını eşlerini TURKİYE DEVLETİNE ve MİLLETİNE emanet edip vatanlarını kurtarmak için doğdukları topraklara namuslarını kurtarmaya koşmaları lâzım en azından geçmişteki alınlarındaki HAİN damgasını temizlerler bizim evlatlarımıza bakıp utanmaları gerekmezmi azönce facebookta türkmen dağında cihat eden yaşlı bir amcayı paylaşmışlar ondandami UTANMIYORSUNUZ NE bekliyorsunuz yürüyün SURİYEYE...
24 Ağustos 2016 18:47
 // Kaan
Allah yardımcımız olsun...
24 Ağustos 2016 16:58
 // BABA
Allah yolunuzu açık etsin. Amin...
24 Ağustos 2016 16:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler