YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgecan'ın katil zanlısını savunacak avukat:"Sizi ilgilendirmez"
Özgecan'ın katil zanlısını savunacak avukat:"Sizi ilgilendirmez"
16 Şubat 2015 20:09
Özgecan'ın katil zanlısı Suphi Altındöken'e yardım edenler arasında bulunan Fatih Gökçe'nin avukatı Nazmi Karataylı "Savunma hakkı diye bir şey var" dedi

Özgecan'ın katil zanlısını savunacak avukat konuştu: Sizi ilgilendirmez

Mersin'in Tarsus ilçesinde tecavüz girişimine direndikten sonra öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın katil zanlısı Suphi Altındöken'e yardım edenler arasında bulunan Fatih Gökçe'nin avukatı Evrensel gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Avukatlığın ne olduğunu bilmiyoruz"

Avukat Nazmi Karataylı, Baro'nun "zanlıları savunmayacağız" kararıyla ilgili "Benim kendime göre sebeplerim var, savunma hakkı diye bir şey var ve ben bir savunma yapmaya çalışıyorum. Avukatlığın ne olduğunu bilmemek gibi bir sorunumuz var" dedi.

"Bu sizi ilgilendirmez"

"Nasıl bir savunma yapmayı düşünüyorsunuz" sorusuna sinirlenen Karataylı "Bu sizi ilgilendirmez" yanıtını verdi. Baro tarafından görevlendirilmeyen Avukat Nazmi Karataylı kişisel olarak Gökçe'nin avukatlığını üstlendi.

1600 avukat istemedi

Mersin Baro Başkanı Antmen Özgecan'ın ailesine dava sürecinde destek vereceklerini belirterek, " Mersin Barosu'nun 1600 avukatı böyle bir caninin yanında olmak istemediklerini beyan etti" açıklamasını yapmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler