YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgecan'ın anne ve babasından ilk açıklama
Özgecan Arslan'ın ailesi, Katil Ahmet Suphi Altındöken'in öldürülmesinin ardından konuştu. Aile, hiçbir şeyin kızlarını geri getirmeyeceğini söyledi.
Özgecan'ın anne ve babasından ilk açıklama
11 Nisan 2016 / 18:30 Güncelleme: 11 Nisan 2016 / 18:58

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katillerinden Ahmet Suphi Altındöken'in Adana'da cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda ölmesi, babası Necmettin Altındöken'in de yaralanmasının ardından konuşan Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan, bu konu hakkında çok fazla yorum yapmak istemediklerini ifade etti.

Görüntü alınmasını istemeyen anne Aslan, "Allah belalarını versin. Ne diyeyim ki. Benim kızım geri gelmeyecek." dedi.

"Sanıkların her zaman cezalarını adli yolla çekmesi taraftarıyız"
Özgecan ailesinin avukatlarından Sevim Küçük de saldırının detaylarını öğrenmek için girişimde bulunduklarını belirtti.

Olayı araştırdıklarının ifade eden Küçük, "Bir hukukçu olarak sanıkların her zaman cezalarını adli yolla çekmesi taraftarıyız.

Güvenlik güçleri muhakkak olayı soruşturup bir sonuca vardıracaklardır. Türkiye'nin en iyi korunan cezaevlerinden birinde silahlı saldırı akıllarda tabii ki soru işareti bırakıyor ama şu an için yetkililerden yapılacak bilgilendirmeyi beklemeliyiz." diye konuştu.

Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili davada 3 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildiğini hatırlatan Küçük, "Bir hukuk zaferi kazanmıştık. Önemli olan da bu, yani insanların hukuk çerçevesinde cezalarını çekmesidir. Konunun takipçisi olacağız." şeklinde konuştu.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler