YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özel yetkili savcı istediler!
BBP ve Yazıcıoğlu ailesi özel yetkili savcı istedi
Özel yetkili savcı istediler!
17 Şubat 2011 / 08:42 Güncelleme: 17 Şubat 2011 / 08:43

BBP lideri Topçu ile Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi, ağabeyi ve kızı, kazanın özel savcı tarafından soruşturulması için savcılığa dilekçe verdi.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu ile helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesi, kazasının özel yetkili savcı tarafından araştırılması için Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Topçu, milletin vicdanındaki kanaat ile devletin yüksek kurumlarının raporlarının örtüştüğünü belirterek, olayın bundan sonraki safhasının adli ve idari soruşturma ile aydınlatılmasını istediklerini söyledi.

Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer, ağabeyi Yusuf, kızı Firuze Yazıcıoğlu, avukatlar ve yaklaşık bin civarındaki partiliyle birlikte Kahramanmaraş Adalet Sarayı'na yürüdü. Savcıya, Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği kazanın özel yetkili savcı tarafından soruşturulması istemini içeren dilekçe teslim edildi. Parti adına verilen bir başka dilekçeyle de açılacak davalarda BBP'nin müdahil olarak kabul edilmesi isteminde bulunuldu. Partililer de Adalet Sarayı önünde, Yazıcıoğlu lehine slogan attı. Bir grup genç tarafından da Adalet Sarayı'nda Muhsin Yazıcıoğlu posteri açıldı. Adliye çıkışında basın açıklaması yapan Genel Başkan Topçu, "İdari soruşturmayı da inşallah önümüzdeki günlerde Sayın Başbakan'dan bizzat resmi olarak yazıyla talep edip hadiseyi takip edeceğiz." şeklinde konuştu. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler