YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özel Kuvvetler Tabur Komutanı Binbaşı da fetvayla boşanmış
Firari askerlerden Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda tabur komutanı olan Binbaşı Şükrü Seymen’in de Fethullah Gülen’in “boşanma fetvası”na uyarak 2 ay önce eşinden boşandığı anlaşıldı.
Özel Kuvvetler Tabur Komutanı Binbaşı da fetvayla boşanmış
28 Temmuz 2016 / 07:26 Güncelleme: 28 Temmuz 2016 / 16:15

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimine katılan 18 askerden 7’si yakalanırken, firarda olan 11 asker ise 12 gündür aranıyor.

Habertürk Gazetesi'nden Mustafa Şekeroğlu ve Kadir Tamer'in haberine göre, firari askerlerden Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda tabur komutanı olan Binbaşı Şükrü Seymen’in de Fethullah Gülen’in “boşanma fetvası”na uyarak 2 ay önce eşinden boşandığı anlaşıldı. 

300 DARBECİ ASKER BOŞANMIŞ

Seymen’in, terör örgütüne ortaokuldan itibaren katıldığı öğrenildi. Bu arada, boşanma fetvasına uyarak yaklaşık 300 darbeci askerin bir süre önce eşinden boşandığı tespit edildi. 

Gülen’in fetvası doğrultusunda FETÖ üyelerinin, darbenin başarısız olması halinde önlem amacıyla eşlerinden boşanarak mallarına el konulmasını önlemeye çalıştıkları belirtildi. Ankara’da gözaltına alınan itirafçı Başyaver Levent Türkkan’ın odasında yapılan aramalarda bu yönde çeşitli belgeler bulunmuştu. Belgelere göre, 4 subayın, darbenin başarısız olma ihtimali nedeniyle deşifre olmamaları için hâkim olarak görev yapan eşlerinden boşandıkları anlaşılmıştı. 

Marmaris’teki suikast girişimiyle ilgili pazartesi günü yakalanan 7 darbeci askerden MAK timinde görevli Astsubay Gökhan Güçlü ile Astsubay İlyas Yaşar, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü’nde alınan ifadelerinin ardından hâkim karşısına çıkarılmak üzere Muğla Adliyesi’ne gönderildi. 

Özel Kuvvetler Tabur Komutanı Binbaşı Şükrü Seymen de fetvayla boşanmış.

2-982.jpg

ben inanmıyorum
 // muammer
bu tutuklanan sizin subay veya paşa dediklerinize inanmıyorum,serefli ve onulu bir görev olan askerlikde hem fetonun emrine gireceksin hemde boşan dediği için hanımını boşıyacaksın ben böyle birilerinin türk ordusunda olduğuna inanamıyorum,bu orduda askerlik yapan erler ble bunu yapmaz vay benim ülkemi ne yapmışlar,ey uluönder atam kalkda bak seninde adını kullanarak ordumuzu ne hale getirmiş bu satılık kahbeler....
28 Temmuz 2016 Perşembe 15:31
 // Rasim DUMAN
Cenab-i ALLAH (C.C.)'in Kur'an-i Kerim'de acikca farz kildigi hususlara "furuat" (yani "teferruat", yapilsa da olur yapilmasa da olur) diyen, icap ettiginde "zina" da yapilabilecegine dair fetva veren bir sahte/sahtekar hoca'dan ( !!! ) hersey beklenir. "Yuvanizi da yikin, vatandaslarinizi da oldurun, memleketinizi de yakin, yikin !" Niye, sebep ne? Kim icin ve kime karsi...?!!! Alcakliginizin hududu yok ! Simdi cekin cezanizi hainler!...
28 Temmuz 2016 14:09
 // vatan sever
Bu yıl yapılan hiçbir sınavın sonucunun güvenligi yok diye biliriz.Çünki eminim sorular bu yilda çalınıp fetöcülere verildi ve onlar yüksek puanla devlete sızmaya hazırlanıyorlardır bile....
28 Temmuz 2016 13:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler