YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı Cerablus'ta
Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın Cerablus'ta Özgür Suriye Ordusu'nun komutanlarını ziyaret ettiği öğrenildi.
Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı Cerablus'ta
25 Ağustos 2016 / 12:49 Güncelleme: 25 Ağustos 2016 / 14:18

TSK'nın Suriye'nin Cerablus kentine yapılan operasyonu yöneten Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, Fırat Kalkanı operasyonuna katılan muhalif komutanlarla görüşmek üzere Cerablus'a geçti.

AA muhabiri Cem Özdel, CNN Türk canlı yayınında şunları söyledi: Zekai Paşa öğle saatlerinde Cerablus’a geldi. Burada öncelikle muhaliflerle selamlaştı. Onlara tatlı ikram etti. Daha sonra muhalif liderlerle bir toplantı gerçekleştirdi

150 KİŞİLİK ÖZEL KUVVET ASKERİYLE HAREKAT BÖLGESİNDE

Harekâtın başlangıcından itibaren Genelkurmay Karargâhı’ndaki Silahlı Kuvvetler Komuta Harekât Merkezi’nde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar ile ilgili komutanlarla kuvvet komutanlıkları hazır bulundu. Harekâtın sahada komutanlığını 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel yönetirken, bölgede Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı ile 150 kadar Özel Kuvvet mensubunun bulunduğu öğrenilmişti. 

 DARBE GİRİŞİMİNİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİRDİ

Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı, 15 Temmuz gecesi koruma Astsubayı Ömer Halisdemir'i arayarak Özel Kuvvetleri ele geçirmeye gelen Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürmesi emrini vermişti. Aksakallı'nın Halisdemir'e "Sana, vatanımız ve milletimiz adına tarihi bir görev veriyorum. Tuğgeneral Terzi vatan hainidir, isyancıdır. Onu, karargâha girmeden öldür! Bunun sonunda şahadet var. Biliyorsun seninle 20 yıllık beraberliğimiz var. Hakkını helal et" dediği öğrenilmişti. Halisdemir, bu konuşmanın ardından tabancasını alıp dışarıya çıktı ve ağaçlık alanda saklandı. Halisdemir, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi iki el ateş ederek öldürdü.

Halisdemir, Terzi'nin yanındaki darbeci askerler tarafından şehit edildi.

Maşallah
 // Boğaçhan
Allahtan haşhaşi teröristler komutanın makamına sızamamışlar. Allah onu ve tüm askerlermizi korusun. Amin....
25 Ağustos 2016 Perşembe 17:16
MEHMETÇİK SİZE EMANET KOMUTANIM.
 // Kerem Zengin
ALLAH yardımcınız olsun. Türkiye sizinle. Yolunuz açık olsun....
25 Ağustos 2016 Perşembe 13:54
c
 // ksrtal
baş komutan varsa bu komutanların sırtı yere gelmez ...
25 Ağustos 2016 Perşembe 13:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler