YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özel hastanede yolsuzluk!
Özel hastanede yolsuzluk!
02 Mayıs 2012 16:47
Bursa'da özel bir hastaneye yönelik gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan 10 kişi adliyeye sevk edildi...

Bursa'da özel bir hastanede, ''SGK'lı hastalarla ilgili işlemlerde yolsuzluk yapıldığı'' iddiasıyla gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan ve aralarında hastanenin genel müdür ve yardımcılarının da bulunduğu 5'i kadın 10 kişi adliyeye sevk edildi.

Ayrıca olayla ilgili aynı hastanede görevli 8 doktorun da ifadesine başvuruldu.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro Amirliği ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, özel bir hastanenin Genel Müdürü N.K, Genel Müdür Yardımcısı R.Ö, Genel Hasta Hizmetleri Müdürü F.A, Mali Genel Müdür Yardımcısı M.A, Hasta Hizmetleri Müdürleri E.M. ve T.E, Pazarlama Müdürü H.G, Pazarlama Müdür Yardımcıları Ş.Ç. ve L.B. ile Pazarlama Görevlisi E.Y'nin Emniyet'teki sorgulamaları tamamlandı.

İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 5'i kadın 10 zanlının, muayene olmayan hastaları muayene edilmiş gibi gösterdikleri ve 2010 yılı kayıtlarına göre bir günde 180 kişinin emarını çektikleri iddia ediliyor.

Ayrıca polis ekipleri, olayla ilgili, hastanede görev yapan 8 doktorun ifadesine başvurdu.

Zanlıların cumhuriyet savcılığındaki sorgulamaları sürüyor. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler