YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özel harekattan Figen Yüksekdağ'a okkalı cevap
Terör örgütünü kastederek 'Biz sırtımızı YPG'ye, PYD'ye yaslıyoruz' diyen Figen Yüksekdağ'a tokat niteliğinde bir cevap geldi.
Özel harekattan Figen Yüksekdağ'a okkalı cevap
16 Kasım 2015 / 23:50 Güncelleme: 17 Kasım 2015 / 11:26

Türkiye'yi sallayan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın 'Biz sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz' sözlerine Türk özel harekat polislerinden tokat gibi bir cevap geldi.

Özel harekat polislerinin çelik yeleklerinde Türk bayrağının üzerine işlenmiş olarak "Biz sırtımızı yaslamayız sırtımızda taşırız" yazıyordu.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ 19 Temmuz günü Kobani'deki temaslarının ardından geldiği Suruç ilçesinde katıldığı programda yaptığı konuşma ile bir anda büyük bir polemik başlatmış ve Türkiye'de uzun süre gündeme oturmuştu.

Yüksekdağ şunları söylemişti:

"Biz sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz. Sırtımızı kime yasladığımızı söylüyoruz, bundan sonra da yaslamaya devam edeceğiz."

Buna karşılık özel harekat polisinin çelik yeleklerinde Türk bayrağının üzerine işlenmiş olarak "Biz sırtımızı yaslamayız sırtımızda taşırız" yazıyor.

HDP Eş başkanını sırtını terör örgütlerine dayarken Türk güvenlik güçleri ise halkını sırtında taşıyarak onlara en iyi hizmeti ve korumayı veriyor.

Bu sözlerle HDP olarak taraflarını belli ederlerken Türk polisi ise halkının güvenliği ve rahatı için elinden geleni yapıyor. (Haberiyakala)

biz-srtmzz.jpg

 // Ragip
Allah iniza kurban olurum sizin koçyiğit ler...
17 Kasım 2015 13:14
Kerem Zengin Sakarya
 // Kerem Zengin
Mehmetçiklerimiz Allah yardımcınız olsun. ...
17 Kasım 2015 Salı 09:06
 // Sultan fatih
Aslan parçaları Allah razı olsun siZden...
17 Kasım 2015 02:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler