YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özel Harekat Polisleri operasyona Kur’an okuyarak gidiyor
İnternette yayınlanan bir video, güvenlik güçlerinin nasıl bir iman ve motivasyonla teröristlere karşı mücadele verdiğinin en güzel örneği oldu. Zırhlı araçla operasyona giderken Kur’an okuyan özel harekat polisleri, sosyal medyanın gündemine oturdu.
Özel Harekat Polisleri operasyona Kur’an okuyarak gidiyor
09 Nisan 2016 / 12:21 Güncelleme: 09 Nisan 2016 / 12:30

Güvenlik güçleri, terör örgütüne karşı Türkiye tarihinin en kapsamlı operasyonlarını yürütüyor.

Sur, Cizre, İdil gibi yerlerde biten, Yüksekova, Nusaybin, Şırnak ve Silopi’de ise devam eden operasyonlarda ilk defa asker ve polis omuz omuza mücadele ediyor.

40 yıllık terörle mücadele tarihinde örneği görülmemiş şehir çatışmalarında göğüs göğüse çarpışmalar devam ederken, güvenlik güçlerinin bu zorlu mücadeleye nasıl hazırlandıkları ve nasıl bir imanla gittiklerini gösteren bir video ise izleyenlerin tüylerini diken diken etti.

İnternette yayınlanan videoda zırhlı araçla operasyona giden bir grup özel harekat polisi görülüyor. Aracı kullanan polis, arkadaşlarının isteğiyle Kur’an okumaya başlıyor. Haşr Suresi’nin son üç ayetini okuyan polis ve tilavet sonrası hep birden okunan Fatiha, sosyal medyada da büyük beğeni topladı.

Özel Harekat Polisi’nin okuduğu Haşr Suresi son üç ayetinin meali:

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

O, kendisinden başka hiçbir ilah olmayan Allah'tır. Gaybı da, görünen âlemi de bilendir. O, Rahmân'dır, Rahîm'dir. O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah'tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah'tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.

O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah'tır. Güzel isimler O'nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O'nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

 // Halid Serin
SİZLERİ KİSKANİYORUM.SİZLER RABBİMİN SEVGİLİ KULLARİSİNİZ.SİZLERİ ALİNLARİNİZDAN OPUYORUM.ALLAH YARDİMCİNİZ OLSUN....
09 Nisan 2016 23:33
////
 // milliyetçi
Allah her daim yanınızda olsun yiğitlerimiz bizim dualarımız ve kalbimiz terörle mücadele eden kardeşlerimizle bu ülkeyi parçalamaya çalışan tüm örgütleri lanetliyorum allahın gazabı onların üzerinden eksik olmasın.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN ...
09 Nisan 2016 Cumartesi 16:24
 // feyza
Ben sizden raziyim rabbimde sizden razi olsun...
09 Nisan 2016 15:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler