YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öz'den G.Kurmay'a 20 soru
Ergenekon savcısı Zekeriya Öz, İnternet Andıcı soruşturmasında ifadeye gelmeyen generaller için yeni bir taktik uygulamaya koydu.Savcı Öz, Genelkurmay'a 20 maddelik talimat yazısı gönderdi.
Öz'den G.Kurmay'a 20 soru
17 Ekim 2010 / 09:12 Güncelleme: 17 Ekim 2010 / 09:17

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz, İnternet Andıcı soruşturması kapsamında Genelkurmay Başkanlığı’na 20 maddelik bir talimat yazısı göndererek, andıcın hazırlanmasında emri veren kişinin kim olduğunu sordu.

Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’ün başında olduğu kara propaganda için Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde internet siteleri kurulduğunu ortaya çıkaran İnternet Siteleri Andıcı soruşturmasında ‘şüpheli’ generaller ifadeye gelmeyince yeni bir yol tercih etti.

ŞÜPHELİLER GELMEDİ

Soruşturma kapsamında Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu ve bazı generaller ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadeye çağrılmış ancak ifade vermeye gelmemişlerdi. Sürekli rapor ve görev mazeretinde bulunan generallerin ifadesini alamayan Savcı Öz’ün, geçtiğimiz günlerde, andıç soruşturmasıyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’na 20 maddelik bir talimat yazdığı ortaya çıktı. 

EMİR KİMİN-İMHA VARMI

Savcı Öz, 20 maddelik talimat yazısında, “Andıcın hazırlanması emrini kim verdi?”, “Albay Dursun Çiçek soruşturmasında ortaya çıktığı gibi benzeri belgeler imha edildi mi?”, “İnternet sitelerinin kuruluş amacı nedir?”, “Siteler satın alındıktan bir ay sonra neden kapatıldı?” gibi soruların cevabı istendi. Genelkurmay’dan gelecek cevabın ardından Savcı Öz’ün, soruşturmaya nasıl yön verileceğine karar vereceği öğrenildi. Gelen cevapların yeterli olması halinde Çubuklu’nun ifadesine başvurul-mayacak.
Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler