YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özdemir'den vekillik açıklaması
Özdemir'den vekillik açıklaması
16 Mart 2011 17:39
Eski Ankara Emniyet Müdürü Özdemir, 'CHP'den milletvekili adaylığının konuşulduğu' iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Eski Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, ''CHP'den milletvekili adaylığının konuşulduğu'' şeklindeki iddialarla ilgili olarak, ''Açıkça söylemem gerekir ki milletvekilliği adaylığı konusunda hiçbir talebim doğrudan veya dolaylı olarak olmadığı gibi böyle bir adaylık söz konusu olduğunda bana yakın olan kişiler bu partinin hangi parti olacağını çok iyi bilmektedir'' dedi.

Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, şubat ayında bazı gazete ve internet sitelerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun üst düzey emniyet yetkilileri ile gizli bir buluşma yaptığının ifade edildiğini ve görüşmeye ilişkin bazı isimlerin kamuoyuna sunulduğunu anımsattı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Söz konusu tarihlerde verilen haberlerde hiçbir şekilde adım geçmemiş olmasına rağmen mart ayında bazı gazete ve internet sitelerinde söz konusu görüşmenin doğrulandığı ayrıca bu görüşmede Hanefi Avcı ve Orhan Özdemir'in milletvekili adaylığının konuşulduğu, Hanefi Avcı'ya CHP tarafından yeşil ışık yakıldığı ancak şahsımın veto edildiği belirtilerek bu konu sürekli bir şekilde işlenmeye başlanmıştır. Açıkça söylemem gerekir ki milletvekilliği adaylığı konusunda hiçbir talebim doğrudan veya dolaylı olarak olmadığı gibi böyle bir adaylık söz konusu olduğunda bana yakın olan kişiler bu partinin hangi parti olacağını çok iyi bilmektedir. Bu nedenle söz konusu görüşmeye ilişkin tarafıma atfedilen isnatlar maksatlı ve gerçek dışıdır.'' AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler