YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özcan'dan istifaya açıklama
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan KPSS'de çıkan skandalların ardından bugün istifa kararı alan ÖSYM Başkanı Ünaş Yarımağan'la ilgili açılamada bulundu. Özcan, en kısa sürede vekaleten bir atama yapacaklarını belirtti...
Özcan'dan istifaya açıklama
21 Eylül 2010 / 14:51 Güncelleme: 21 Eylül 2010 / 14:52

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan'ın istifasını kendilerine sunduğunu belirterek, ''ÖSYM'ye en kısa sürede vekaleten bir atama yapacağız. Atama yapacağımız kişi ÖSYM dışından olacak ve görevini bu yıl sonuna kadar sürdürecek. Bu arada, ertelediğimiz 12 sınav ile iptal ettiğimiz KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı yapılacak'' dedi.

YÖK Başkanı Özcan,  ÖSYM'de, mevcut soruşturmalar sonuçlanıncaya, soruşturmanın selameti açısından görevden almalar olacağını söyledi.

Özcan, ÖSYM'yi yeniden yapılandıracaklarını, bu kapsamda daha önce Milli Eğitim Bakanlığı'na sundukları kanun taslağını geri çekerek, üzerinde çalışacaklarını ve yeni bir yapıya kavuşturacaklarını söyledi. Özcan, kanun taslağının Meclis açıldıktan sonra en kısa sürede gündeme getirileceğini kaydetti. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler