YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özcan Yeniçeri kaset iddialarına cevap verdi
MHP Eski milletvekili Özcan Yeniçeri Paralel Yapı tarafından tehdit edildiği iddiasına yanıt verdi. Yeniçeri, 2011'de gerçekleştirdiği konuşmada sakıncalı hiçbir şeyin olmadığını ifade ederek neden hedef alındığını açıkladı.
Özcan Yeniçeri kaset iddialarına cevap verdi
14 Aralık 2015 / 17:55 Güncelleme: 14 Aralık 2015 / 18:04

MHP Eski milletvekili Özcan Yeniçeri, 2014 yılında Kavaklıdere postanesinden kendisine gönderilen bir mektupla tehdit edildiğini belirterek savcılığa konuyla ilgili ifade vermişti.

Kanal A'da Tuğba Dakılıç'ın sunduğu İşte Haber'e telefonla bağlanan Yeniçeri, olayın perde arkasını anlattı.  Muhafazakar ve milliyetçi siyasetçilerin hedef alındığını belirten Yeniçeri; "Konuşmalar parti ve parti içinde yapılan konuşmalardır. Savcılık tarafından dinlenen bu konuşmalar başkalarına aktarılmış ve bazı yerleri cımbızlanmıştır. Kimseden korkum yok. Kayıtlarla milliyetçi muhafazakar siyasetçiler hedef alınıyor" dedi. 

Tehdit içerikli mektup gönderdiler

Bana tehdit içerikli bir mektubun geldiği doğrudur fakat bu mektubun Paralel Yapı tarafından mı farklı bir örgütten mi gönderildiği belli değil. Bu mektupta 2011 yılında yaptığım özel bir konuşmaya atıfta bulunularak ses kasedimin çıkarılacağı ifade edilmiş. Mektubu alır almaz Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim ettim, inceleme talep ettim. Şu ana kadar herhangi bir bilgi ve belge şahsıma ulaşmış değil. 

Daha sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı benimle iletişime geçerek 'yasadışı olarak dinlendiğimi, davacı olup olmayacağımı' sordu. Ben de 'hem dinliyorsunuz hem de davacı olup olmayacağımı soruyorsunuz! Tabi davacı olacağım' dedim. İstanbul'a giderek aynı metinleri savcılığa verdim ve davacı oldum. Henüz oradan da bir netice çıkmış değil. Ciddiyetsiz ve laubali bir soruşturma yapılıyor.

Kayıtlar silinmiyor, aktarılıyor

2011 yılında yapılan bir konuşma yasal olarak dinlenmiş ve konuşmada suç unsuru yok ise bu kayıtların silinmesi ve kayıtların ortadan kaldırılması gerekir. Fakat öyle olmamış, biz gittiğimizde kayıtların silindiğini söylediler fakat mektupta bu kayıtlarda yer alan metinlerin olduğunu gördük. Demek ki bu kayıtlar silinmiyor başka bir yere aktarılıyor. Yeri ve zamanı geldiğinde kullanılıyor. Bu olay 2014 yılında tarafıma gönderilen mektupta ortaya çıkmıştır.

Milliyetçi ve muhafazakar siyasetçiler hedef alınıyor

Benim ofisime girdiğinizde önce peygamberimizin sözleri, yanında Mevlana, onun yanında ise Mustafa Kemal Atatrük'ün TBMM'yi açarken ettiği bir dua, en sonda ise Çanakkale şehitlerimizin resmi var. Ben kendimi milliyetçi muhafazakar olarak tanımlıyorum. Beni dinleyenler bu yapımdan rahatsız olanlardır. Amaçları muhafazakar, dindar, milliyetçi insanları siyasetten uzaklaştırmak. Türkiye'nin başbakanı, cumhurbaşkanı neden dinlenir? MİT'in eylemleri neden ifşa edilir? Bunu yapanlar Türkiye'nin çıkarını düşünen insanlar olamaz. Milliyetçi ve muhafazakar insanlar hedef alınıyor. Ülkesinden, dininden taviz verenler hedef alınmıyor.

Hiçbir korkum yok

Konuşmalar parti ve parti içinde yapılan konuşmalardır. Kötü alışkanlıkları olan bir insan değilim bu nedenle hiç bir korkum yok. Birileri benim konuşmalarımı cımbızlayarak beni siyasetten uzaklaştırmak istiyor.

Bahçeli'nin işaret ettiği Paralel Yapı'nın desteklediği aday kim?

MHP'de Paralel Yapı'yla ilgisi olan bir kişinin olduğuna inanmıyorum. Genel başkanın bu ismi kamu oyunda açıklaması gerekiyor. Ben paralelci bir MHP'li görmedim.

Hedef ne?

MHP dik duruş gösteren bir siyasi parti. Genel Başkan oradayken herhangi birinin etkin olması mümkün değil. Bu nedenle sürekli gözlenen bir patidir. 2011'de kaset operasyonu da bu nedenle yapıldı. MHP'nin içerisinde olan insanlar MHP'nin en üst seviyeye çıkmasını isteyen insanlardır.

Genel Başkan adaylığı yarışı

Bir an önce olağanüstü kongre yapılması gerekiyor. Aksi takdirde 2018'te yapılırsa MHP büyük yaralar alır ve Türk demokrasisi de yaralanır.

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

199008.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler