YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özcan: Suçu kabul ediyorum
YÖK Başkanı Özcan: Herkese eşit eğitim imkanı sunmak suç ise ben bu suçu kabul ediyorum.
Özcan: Suçu kabul ediyorum
05 Şubat 2011 / 17:25 Güncelleme: 06 Şubat 2011 / 07:40

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ''Bütün öğrencilerimizin eşit şekilde eğitim almasını sağlamak suç ise ben bu suçu kabul ediyorum'' dedi.

YÖK Başkanı Özcan, ALES'e başörtüsüyle girişe izin veren bir kararın altına imza atması üzerine İşçi Partisi'ne yakınlığı ile bilinen TGB tarafından hakkında Sincan Savcılığı'na suç duyurusu yapılmıştı. Özcan, İşçi Partisi/TGB'nin başvurusu üzerine Osman Kaçmaz'ın başında bulunduğu Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kendisi hakkındaki takipsizlik kararını kaldırmasına ilişkin değerlendirme yaptı.

Konuya ilişkin bugün gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine açıklamalarda bulunan Özcan, "Bütün öğrencilerimizin eşit şekilde eğitim almasını sağlamak suçsa ben suçumu kabul ediyorum." diye konuştu. 40 gün önce kız kardeşi Naciye Göztepe'yi kaybeden YÖK Başkanı, bugün Bilkent Doğramacızade Camii'nde mevlit okuttu. Çok sayıda vatandaşın katıldığı mevlit sonrası Sincan Hâkimliği'nin kararıyla ilgili soruların cevaplandıran Özcan, "Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Bizim görevimiz herkese eşit imkânlar sağlamaktır. Bu yönde adımlar atıyoruz. Eğer bu imkânları sağlamak suçsa, herkese eşit imkânlar sağlamak suç ise ben bu suçu kabul ediyorum. Başka bir şey söylemek istemiyorum.'' şeklinde açıklama yaptı. CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler