YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özcan, merakla beklenen tarihi açıkladı
YÖK Başkanı Özcan: Katsayılarla ilgili karar 17 Aralık'ta verilecek
Özcan, merakla beklenen tarihi açıkladı
07 Aralık 2009 / 17:13 Güncelleme: 07 Aralık 2009 / 17:19

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, yarın yapılacak YÖK Genel Kurulu toplantısında katsayı ile ilgili bir karar alınmayacağını belirterek, "Yarın karar vermiyoruz. Kendi aramızda konuşacağız." dedi. Özcan, kararın 17 Aralık'ta yapılacak genel kurul toplantısında verileceğini söyledi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile görüştü. Özcan, çıkışta Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada yarın yapılacak Genel Kurul toplantısında, katsayılar konusunda bir karar alınıp alınmayacağı ile ilgili,  "Yarın karar vermiyoruz. Kendi aramızda konuşacağız." dedi.

Düz liselere 0.15, meslek liselerine 0.14 katsayı uygulanacağı yönünde çıkan haberler ve ne tür alternatif modeller üzerinde durulacağının sorulması üzerine Özcan, "Hiçbir şey söyleyemeyiz şimdi. 17'sinden sonra kararımız çıkacak." ifadesini kullandı.

17 Aralık 2009 tarihine kadar, Danıştay'ın YÖK'ün itirazını değerlendirip karara bağlaması bekleniyor. Öte yandan, Özcan görüşmenin içeriği ile ilgili, "Fen -Edebiyat fakülteleri ile ilgili görüştük. Öğretmenlik sertifikaları ile ilgili." diye konuştu.

Meslek liseliler lehine bir kat sayı koymak daha uygun olur.
 // ugur kayabaş
Muhendislerin büyük çoğunluğu eğitim sisteminin yanlışlığı nedeniyle senelerce ara elemanan olmaktan kurtulamıyor. Ara elemanlıktan kurtulabilenlerde o yaştan sonra usta çırak ilişkisiyle öğrenebilirse kurtulabiliyor.

Bir mühendisin mühendis olabilmesi için meslek lisesitemel eğitimini alıp ve onagörede üniversitelerinde müfredat düzenlemesişarttır. Şimdiki sistemin yetirtirdiği mühendisler kusura bakmasınlar ama hep araeleman seviyesindeler.Halabunu göremem...
07 Aralık 2009 17:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler