YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özbek'ten kararname açıklaması
Özbek'ten kararname açıklaması
08 Nisan 2010 11:10
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, 'Atama kararnamesi'ni beklediklerini söyledi...

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, kurulda bugün yetki kararnamesinin ele alınacağını belirterek, ''Dün akşam mesai bitiminden sonra yetki kararnamesi taslağının gönderildiğini öğrendim ancak beklediğimiz atama kararnamesi yok. Atama kararnamesi olmaksızın yetki kararnamesi üzerindeki çalışmamız son derece sınırlı olacaktır'' dedi.

Özbek, kurul binasına gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Salı günü yapılan kurul toplantısından 'Bakan ve Müsteşar ayrıldı' dediniz ama Bakanlıktan farklı açıklama geldi'' sözleri üzerine Özbek, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptıklarını hatırlatarak, ''Biz olayı kamuoyuyla paylaşmak amacıyla o açıklamayı yaptık. Toplantımız sonuçlanmıştı. Açıklamamızda 'ayrıldıklarını' belirttik, 'terk ettiklerini' söylemedik. Belki burada bir yanlış anlaşılma var'' diye konuştu.

Kurulun bugünkü toplantısının gündeminde atama kararnamesinin olup olmadığının sorulması üzerine de Özbek, şunları söyledi:

''Atama kararnamesi şu anda bize gelen gündemde yok. Bize gelen gündemde yetkilendirme ve disiplin çalışmaları var. Dün akşam mesai bitiminden sonra yetki kararnamesi taslağının gönderildiğini öğrendim ancak beklediğimiz atama kararnamesi yok. Atama kararnamesi olmaksızın yetki kararnamesi üzerindeki çalışmamız son derece sınırlı olacaktır. Asıl beklediğimiz kararname atama kararnamesidir, bekliyoruz.''

Kadir Özbek, bir başka soru üzerine yetki kararnamesi çalışmalarının fazla uzun sürmeyeceğini ifade etti.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler