YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özbek'ten istifa açıklaması
Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanı Kadir Özbek'in dün Pakistan'la ilgili verdiği istifa örneği medyada Özbek'ten istifa iması olarak yorumlanmıştı. Özbek bu haberlere açıklık getirdi, bir istifa imasında bulunmadığını söyledi...
Özbek'ten istifa açıklaması
13 Nisan 2010 / 10:01 Güncelleme: 13 Nisan 2010 / 10:32

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, ''Pakistan'da Anayasa değişikliği üzerine yüksek yargı mensuplarının istifa ettiği'' örneğini vermesinin ''bir istifa iması olmadığını'' söyledi.

Özbek, HSYK'ya gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Ankara Adliyesinde dün yapılan toplantıda, Pakistan'da darbeyle iktidarı ele geçiren General Ziya Ül Hak'ın hazırlattığı Anayasa üzerine yüksek yargı mensuplarının istifa ettiği örneğini verdiğinin'' hatırlatılması ve ''Bu örneği vererek ne kastettiniz?'' sorusu üzerine Özbek, ''Bu bir istifa iması değil. Daha önce yaşanmış, yargının ortaya koyduğu bir tepkiyi örnek gösterdim. Biz de hukuk çerçevesi içerisinde ne yapmamız gerekirse o mücadelemize devam edeceğiz, anlamında söyledim'' dedi.

HSYK Başkanvekili Özbek, bugünkü Kurul toplantısına ilişkin sorular üzerine de toplantı gündeminin Adalet Bakanlığından geldiğini anımsattı. Özbek, gündemde atama kararnamesinin bulunmadığını, yetki kararnamesi üzerinde çalıştıklarını söyledi.

A.A.

KONUŞMADAN ÖNCE DÜŞÜNMEK LAZIM !
 // ADİL
"O askeri darbe yaptı kabul etmediler buda sivil darbe yapıyor bizde bunu kabul etmeyelim". Örnekler durup dururken verilmez ! Biz vatandaşı nezaman rüşdüne ermiş anlar,akıllı,aklı başında görecek ve adam yerina koyacaklar sabırla bekliyoruz.Herkes elindeki yetkiyi doğru kullansa biz kimin ne söylediğini evirip çevirmeden söyleyeceğizde fakat haklıyken haksızlıklarla uğraşırız diye sabrediyor seçimden seçime oyumuzla konuşuyoruz....
13 Nisan 2010 10:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler