YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özal'ın ölümüne ilişkin şüphelerim var
Özal'ın ölümüne ilişkin şüphelerim var
17 Nisan 2013 14:24
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Rahmetli Özal'ın ölümüne ilişkin hala şüphelerim var. Umarım mahkeme, bu şüpheleri ortadan kaldıracak bir karar verir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamada, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın millete ve ülkeye büyük hizmetler verdiğini, önemli bir siyaset adamı olduğunu belirtti.

Ölümünün 20. yılında Özal'ı minnet ve şükranla andığını dile getiren Bozdağ, şunları kaydetti:

"Özal'ın rahmete kavuşmasıyla alakalı Türkiye'de herkeste bir şüphe var. Öldü mü, öldürüldü mü? Eğer öldürüldüyse kimler tarafından öldürüldü, neden öldürüldü soruları herkes tarafından soruluyor.

Bu konuda yapılan araştırmalar da bu soruların daha çok sorulmasını ortaya çıkardı. Tabii iddianame soruları yeni çoğaltan sonuçları ortaya çıkardı. Umarım ki iddianameyi mahkemenin kabulünden sonraki süreçte de bu sorular cevabını bulur."

Aksi halde insanların şüphelerinin devam edeceğini vurgulayan Bozdağ, "Benim rahmetli Özal'ın ölümüne ilişkin öldüğü gün de şüphem vardı, bunun normal bir ölüm olmadığına ilişkin hala da şüphelerim var. Umarım mahkeme bu şüpheleri ortadan kaldıracak bir karar verir."

 

AA

14:58
 // Örtbas
Şüphem var demek bile bir örtbas girişimidir. Resmen ve alanen Özal şehit edildi. Başka söze gerek yok. Özal ailesi ağır bir şantaj altındadır. Aileye sahip çıkılmalıdır....
17 Nisan 2013 14:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler