YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özal, Edirne'de operasyon kapsamında sorgulanacak
Özal, Edirne'de operasyon kapsamında sorgulanacak
Özal, Edirne'de operasyon kapsamında sorgulanacak
08 Mart 2008 / 14:58 Güncelleme: 10 Mart 2008 / 00:00


8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin gözaltına alındığı soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alındı. Polisin dün düzenlediği, rüşvet ve yolsuzluk iddialarına yönelik operasyonda Edirne'nin CHP'li Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi gözaltına alınmıştı.


Edirne Emniyet Müdürü ve Emniyet İstihbaratı'nın önemli ismi Hanefi Avcı'nın yönetiminde Edirne Belediye Başkanı Sedefçi ile birlikte 20 kişiyi gözaltına alan polisin, Özal'ı İstanbul'da katıdığı bir cenazeden sonra gözaltına aldığı öğrenildi. Özal'ın Edirne'ye getirilerek operasyon kapsamında sorgulanacağı belirtiliyor...

Öte yandan gözaltına alınan Ahmet Özal Fatih Camii'nde katıldığı cenaze töreninde, hakkındaki iddiaları yalanlayarak, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'yi tanımadığını söyledi. Turgut Özal'ın doktoru Cengiz Aslan'ın oğlu Alp Aslan'ın Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazına katılan Ahmet Özal, Edirne'de gerçekleştirilen "Arasta" operasyonunda arandığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Hamdi Sedefçi'yi kesinlikle tanımadığını ifade eden Ahmet Özal, "Buradayım, cenazedeyim. Keşke daha farklı bir ortamda olsaydık." dedi. Hakkındaki iddiaların siyasi amaçlı olduğunu savunan Ahmet Özal, "Siyaset ısınıyor. Bu tip iddialar olur, olacaktır" diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler