YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Öz yönetim için pusuda beklemişler'
DBP'li belediyeler tarafından uygulamaya konulan 'sözde özerlik' planı DBP kurulmadan önce kurgulanmış. Seçimlerde sözde özerklik sözü verildi. Parti tüzüğünde de yer aldı.
'Öz yönetim için pusuda beklemişler'
26 Ağustos 2015 / 02:57 Güncelleme: 26 Ağustos 2015 / 09:17

Demokratik Bölgeler Partili (DBP) belediye başkanları ile DBP'li il ve ilçe yöneticilerinin öncülüğünde devreye sokulan sözde uygulamaya ilişkin hazırlıkların, 2013 yılının sonunda başlatıldığı ve 2014 yılının Mart ayında yapılan yerel seçim sürecinde dillendirildiği belirlendi.

ÖZERKLİK SÖZÜ

Çözüm sürecinin sağladığı zemini kullanarak, kaos planı için Bölge'de hazırlık yapan DBP ve Demokratik Toplum Kongresi'nin (DTK), DAEŞ'in Suruç saldırısının ardından tırmanan terör eylemleri ile eş zamanlı olarak harekete geçtiği anlaşıldı. Sözde özerklik için uygun zamanı bekleyen DBP'li belediyelerin bu hazırlığı, DBP Eş Başkanı Emine Ayna'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya da yansımıştı. 2014 yılında kurulan DBP'nin tüzüğünde de 'özerklik' talebi yer alıyor.

 

SABAH

 

miş mış
 // kayı boyu
sizin öz yönetiminizide, denetiminizide s e v e riz. türkiye cumhuriyeti bir bütündür, bölünemez, parçalanamaz. sen git senin ağababaların gelsin....
26 Ağustos 2015 Çarşamba 10:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler