YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oyuncak bebekli bombacılar yakalandı
Yasadışı terör örgütü DHKP-C'ye yönelik düzenlenen operasyonda, İstanbul ve Ankara'da bombalı eylem hazırlığı içerisinde oldukları iddia edilen 1'i kadın 2 kişi Çorlu'da gözaltına alındı...
Oyuncak bebekli bombacılar yakalandı
24 Mayıs 2010 / 12:25 Güncelleme: 24 Mayıs 2010 / 12:25

Bayan teröristin, 2003 yılında Ankara'daki bir kafede intihar saldırısı düzenleyen Şengül Akkurt'un ablası olduğu ortaya çıktı. Kanlı eylem hazırlığındaki şahısların, el bombalarını oyuncak bebek içine yerleştirdikleri belirlendi.

Çorlu'da geçtiğimiz hafta gözaltına alınan E.A. ve N.K.'nın İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu tamamlandı. Kanlı eylem hazırlığında oldukları belirlenen teröristlerin, Yunanistan'da askeri ve siyasi eğitim aldıkları belirlendi. Bombalı ve silahlı eylem yapmak üzere İstanbul'a geldikleri belirlenen şahıslardan E.A.'nın, 2003 yılında Ankara'daki bir kafede intihar saldırısı düzenleyen Şengül Akkurt'un ablası olduğu ortaya çıktı.

Şahıslarla birlikte 2 adet oyuncak bebek içerisine kamufle edilmiş vaziyette 2 el bombası, uydu cihazı içerisine kamufle edilmiş vaziyette yaklaşık 1 kilo ağırlığında TATP patlayıcı madde, 175 santimetre uzunluğunda saniyeli fitil, kasetçalar ve radyo içerisine kamufle edilmiş vaziyette 5 adet elektrik kapsülü ateşleyici, 49 adet 9 mm çapında fişek, CD çalar içine kamufle edilmiş vaziyette 6 adet değişik kamu kurumları ve özel şirketlere ait sahte personel kimlik kartları, 2 adet sahte nüfus cüzdanı, bir miktar para, bol miktarda örgütsel doküman ele geçirildi.

Emniyetteki sorguları tamamlanan şüpheliler, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Polis, şahıslarla bağlantılı olduğu belirlenen 1 şüpheliyi arıyor. (İHA)


 

GÖZ BEBEĞİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ.
 // BATUHAN
Emniyet camiamızı canı gönülden tebrik ediyor ve en içten dualarımızı gönderiyor başarılarının devamını diliyoruz.Bu Millet sizinle gurur duyuyor tersi olsaydı halimiz ne olurdu aldığınız maaş kat kat helal Allah yar ve yardımcınız olsun ve bütün kötülüklerdende korusun ....
24 Mayıs 2010 13:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler