YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Öyle bir Kanuni tanımadık'
Başbakan Erdoğan, ''Bunlar, ecdadımızı Muhteşem Yüzyıl'daki gibi tanıyor. Bizim öyle bir ecdadımız yok. Öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık'' dedi.
'Öyle bir Kanuni tanımadık'
25 Kasım 2012 / 13:37 Güncelleme: 25 Kasım 2012 / 13:40

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya'da Zafer Havaalanı ve toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada,''Biz her zaman barıştan yanayız. Sorunların diyalog ve istişare yoluyla çözülmesinden yanayız. Ancak ülkemizin güvenliğine yönelik bir tehdit olursa gereken tedbiri almaktan çekinmeyiz'' dedi.

Erdoğan, ''Yurtta Sulh, Cihanda Sulh''u pasiflik, tavırsızlık, tepkisizlik olarak yorumlayamayacaklarını belirterek, ''Ülkemizi doğrudan ilgilendiren sorunlar karşısında seyirci kalanlardan asla olamayız'' diye konuştu.

Öyle bir Kanuni tanımadık

Başbakan Erdoğan, ''Biz 7 milyarlık bu dünyanın içinde yaşıyoruz. Bizim görevimiz nedir, bunu çok iyi biliriz. Ecdadımızın at sırtında gittiği her yere biz de gideriz; her yerle biz de ilgileniriz. Ama bunlar, televizyon ekranındaki ecdadımızı zannediyorum o Muhteşem Yüzyıl belgeselindeki gibi tanıyor. Bizim öyle bir ecdadımız yok. Biz öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık'' dedi.

aa
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler