YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ovit'e soruşturma
İkizdere Cumhuriyet Savcılığı, Ovit Dağı'nda 18 kişinin mahsur kalması olayına ilişkin çok yönlü soruşturma başlattı.
Ovit'e soruşturma
24 Kasım 2009 / 20:24 Güncelleme: 24 Kasım 2009 / 20:26

20 Kasım Cuma akşamı yoğun kar yağışı ve çığ düşmesi nedeniyle Ovit Dağı'nda bir midibüs içinde mahsur kalan 18 kişinin, 22 Kasım Pazar günü kurtarılmasının ardından olayla ilgili medya organlarına yansıyan iddiaları ihbar kabul eden İkizdere Cumhuriyet Savcılığı, resen soruşturma başlattı.

Savcılık yetkilileri, soruşturmanın, olay süresince gerek gazeteler, gerekse televizyon haberlerinde ismi geçenler ile Karayolları, midibüs sürücüsü ve taşıyıcı firmanın olayda bir kusuru bulunup bulunmadığı yönünde ve geniş kapsamlı olarak yapıldığını belirtti.

Atatürk Üniversitesi İspir Meslek Yüksekokulu'nda öğrenci olan 17 kişiyi taşıyan midibüsün şoförü Hasan Arslan, "Karayolları görevlilerinin yakın mesafeye kadar gelmelerine rağmen kendilerini kurtarmadığını" iddia etmişti.

Bunu karşın, Ovit Dağı'ndan geçen yolda, "Dikkat bu yol, 17.00-07.00 saatleri arasında trafiğe kapalıdır" şeklinde uyarıcı levha olmasına rağmen, taşıyıcı firma ve midibüs sürücüsünün bu yolu kullanarak, yolcuların hayatını tehlikeye attığı öne sürülmüştü.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler