YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oturma eylemi başlattılar
Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) üyesi bir grup uzman erbaş, emeklilik haklarının verilmesi için 15 günlük oturma eylemi başlattılar
Oturma eylemi başlattılar
02 Şubat 2010 / 14:53 Güncelleme: 02 Şubat 2010 / 14:58

Başkent'te Emekli Uzmanlar Derneği (EMUZDER) üyesi bir grup uzman erbaş, emeklilik haklarının verilmesi için Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'nda 15 günlük oturma eylemi başlattı.
Uzman erbaşlar, bu süre zarfında, hazırladıkları dilekçe için vatandaşlardan imza toplayıp, Başbakanlık'a gönderecek.

EMUZDER üyesi yaklaşık 25 uzman erbaş, emeklilik haklarının verilmesi için Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'nda bir araya geldi. Grup üyeleri burada kurdukları çadıra Türk bayrağı ve Atatürk posterleri astı.
Övünç madalyaları ve belgelerini de kurdukları masaların üzerine koyan uzman erbaşlar, "TSK'ya giderken sağlamdım. Hasta oldum kapıya koyuldum", "Hepimiz uzman çavuşuz, yaşlıyız", "Emeklilik veya iş istiyoruz" dövizleri taşırken, "Ne mutlu Türküm diyene", "Vatan sana canım feda" sloganları attı.

Erbaşlar, burada İstiklal Marşı okuyup, şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.
Grup adına açıklama yapan bir uzman, 15 gün boyunca oturma eylemi yapıp, sıkıntılarının anlatıldığı bir dilekçeyi imzaya açtıklarını söyledi.

Oturma eylemi süresince vatandaşlardan imza kampanyası için destek beklediklerini ifade eden uzman erbaş, ya emeklilik haklarının verilmesini ya da iş imkanı sunulmasını istedi.
Erbaşların başlattığı imza kampanyasına bazı vatandaşlar destek verdi. Dilekçeyi imzalayan yaşlı bir kadın gözyaşlarını tutamazken, uzmanlara sahip çıkılması gerektiğini söyledi.
Bazı uzman erbaşlar da övünç madalyalarının göstererek duruma tepki gösterdi.

Cihan

uzman@hotmail.com
 // tarı
Uzman çavuşlar hep dersiniz ya bizler 60 bin kişinin üstündeyiz. Yürüryüş yapma gösteri yapma gibi bi olanağınız yok. Aklınızı bence başınıza alın bir an önce maaş aldığınız bankaya gidin BAĞIŞ adı altında derneğe yardımda bulunun otomatik ödeme talimatı verin. Sizin adınıza dernek bir çalışma başlattı. Armut düş ağzıma düş düşüncesinden vazgeçin. Maaşınızdan 2,00 tl veya 3,00 tl yardım yapsanız ölmesiniz. Ufak hesaplar yapmayın saygılar...
22 Şubat 2010 20:00
türk ordusu külüdür
 // merve sayın
NOT.Benim eşimde15 yıllık uzman cavuş bu görevinden dolayı hep eşimle kurur duydum 15 yıl devlet için eşim canı pahasına kapartağlarında calıştı ailesinden uzak hep bir umutla. Şimdi kavuştuk nayazıkki şimdide işten çıkarılacağız diye üzülüyoruz ALLAHIM SESİMİZİ DUYAN YOKKMU BİZİM EMUZDERNEĞİNE ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM...
10 Şubat 2010 15:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler