YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Oturduğumuz yerden laf üretmiyoruz"
"Oturduğumuz yerden laf üretmiyoruz"
06 Nisan 2013 16:28
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'de son 10 yılda sağlıkta, eğitimde, iç ve dış politikada önemli adımlar atıldığını belirtti.

Müezzinoğlu, AK Parti Saray İlçe Başkanlığı'nca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Yunanistan ziyaretinde kendisine sağlık alanında işbirliği çağrısında bulunulduğunu söyledi.

Türkiye'nin gelecek yıllarda daha da güçleneceğini vurgulayan Müezzinoğlu, ''Türkiye'de son 10 yılda sağlıkta, eğitimde, iç ve dış politikada önemli adımlar atıldı. Oturduğumuz yerden laf üretmiyoruz. Bu millet her alanda bugünkünden daha güzeline, daha iyisine layık. Geçmişte yeşil kartlıların çektiği sıkıntıyı unutmuyoruz. İmkanı olanın da çektiği sıkıntıyı unutmuyoruz. Şimdi doktor, hemşire ve vatandaşlar bize teşekkür ediyor'' ifadelerini kullandı.
    
''Türkiye, ülkeye ve millete 'engelli bakanlar' nedeniyle sıkıntı yaşıyor''
    
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, toplantının ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Göreve geldiklerinde Türkiye'de hekim açığının bulunduğunu söylediklerini belirten Müezzinoğlu, konuyla ilgili düzenleme yaptıklarını anlattı.

Müezzinoğlu, ''Türkiye ne yazık ki ülkeye ve millete 'engelli bakanlar' nedeniyle bugün sıkıntılar yaşıyor. Hayatı engelli yaşayanlarda problem yok. Hayata 'engelli bakanlar'da ciddi sorun var. Göreve geldiğimizden bu yana her zaman 'Türkiye'de hekim açığı var' dedik. Birileri de 'hekim fazlası var' dedi. Muhalefet ve tabip odası fazla olduğunu söylüyor. İşte bunlar bu milletin geleceğine de 'engelli bakan' bir zihniyetin mensupları'' diye konuştu.

''Gardner Sendromu'' hastası Refiye Yılmaz'ın durumuna da değinen Müezzinoğlu, Yılmaz'ın tedavi için ABD'ye gideceğini belirtti.

Müezzinoğlu, Yılmaz'ın ABD'deki tedavi masraflarının 2-3 milyon dolar civarında olduğunu aktararak, ''CHP'lilere soruyorum; Refiye Yılmaz kardeşimizin sayın Kılıçdaroğlu'nun SGK Genel Müdürlüğü döneminde böyle bir ihtiyacı olsaydı, ABD'ye gönderebilir miydi  Bugün onlar bu iktidarda olsa hayalleri buna yeter miydi '' dedi.

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra eşi Faize Müezzinoğlu ile Çerkezköy ve Çorlu devlet hastanelerini gezdi.

Müezzinoğlu'na, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Tekirdağ milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut ve Özlem Yemişçi de eşlik etti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler